YEMEK

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
Merhaba, Ben akıllı asistanınız Mynet Chef GPT. Size en uygun yemek tariflerini bulmak için buradayım. Benden yardım alabilirsiniz.

Mynet Chef GPT

1 Hazırlamak istediğiniz öğünü seçiniz
2 Hangi malzemeleri kullanmak istersiniz? Listeden istediğiniz kadar malzemeyi ekleyebilirsiniz.
3 Hangi mutfak türünde olmasını istersiniz?
Daha fazla bilgi girmek ister misiniz?
4 Özel bir beslenme şekliniz var mı?
5 Belirtmek istediğiniz bir alerjiniz var mı?
6 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Makarna suyunu dökerek asrın hatasını yapıyorsunuz!

  Makarnayı haşladıktan sonra suyu dökerek aslında büyük bir hata yapıyorsunuz. Makarna suyu hem makarna sosunu hem de makarnanın tadını daha da lezzetleştirebilecek gizli bir bileşendir. Makarnayı mükemmel bir şekilde pişirdikten sonra tencerede bıraktığın veya dökülen su büyük bir ziyan. İşte makarna suyunu boş yere dökmeyi düşünmeden önce, en iyi şekilde yararlanmanız gerekenler.

  Makarna suyu, makarna piştikten sonra genellikle lavaboya dökülüyor. Fazla makarna suyu tuz ve nişasta ile doludur ve bu maddeleri ister zeytinyağı ister başka soslarla elde edemeyeceğiniz pürüzsüz ve lezzetli bir sos elde edersiniz. Bu işleme emülsifikasyon denir.

  iStock-1008059960

  İTALYAN ŞEFLERE TAŞ ÇIKARIN

  Makarna suyunu yemeğinize dahil etmek, makarnanızı diğerlerinden ayıran en lezzetli nokta olacak. Yemek pişirme rutininizde yapmanız gereken değişiklik budur. Ama bunu yapmaya nasıl başlayabilirsiniz? Makarna suyunuzu kullanmanın en iyi yollarını...

  MAKARNA SUYUNU KULLANMANIN EN İYİ YOLLARI

  Makarnanızı bir kevgir içinde boşaltmak için lavaboya gitmeden önce, bunun yerine başka araçlar kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunlara maşa, örümcek ve makarna çatalı dahildir. Makarnayı taşımak için kullanılan bu güzel üçlü alet, güzel makarna suyunun hiçbirini boşa harcamadan malzemeyi tencereden tavaya taşımanıza olanak tanır.

  iStock-1175066055

  Bu araçların üçü de harika, ancak çoğu zaman kendimizi bunlardan ikisini diğerinden daha fazla kullanırken buluyoruz.


  Chef GPT


  En Çok Aranan Haberler