Mansur Yavaş, belediye meclis salonuna Atatürk fotoğrafı astırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, meclis salonuna kalpaklı Atatürk fotoğrafı astırdı.

Göreve başladığı ilk gün Ankara Ulus’taki Atatürk heykelini köpüklü su ile yıkatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye meclisi toplantı salonunda da değişikliğe gitti. Yavaş başkanlık kürsüsünün arkasındaki duvara büyük boy Kalpaklı Atatürk fotoğrafı astırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, meclis salonuna kalpaklı Atatürk fotoğrafı astırdı.

Meclis salonunun fotoğrafını İYİ Partili Mehmet Aslan Twitter'dan paylaştı.

mehmet aslan

Yavaş TBMM kavşağındaki kol saati heykelini de söktürmüş ve bunun yerine Atatürk'ün Ankara'ya gelişini temsilen bir anıt yaptırılacağını açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 105 yorum
Bir çağ açıp kapatan Fatihin resmini asarsanız şaşarım zaten.
Devri kapattı. ama sonrasında Torun Vahdettin ülkenin anahtarını ingilizlere teslim ettiğinde, esareti kabul etmeyen bir Türk Askeri üniforma ve makamını ülkesi için geride bırakarak Samsun da, Sivas da, Amasya da Erzurum da bir kahvehane dolusu inanmış adamla ülkeyi düşmandan kurtardı. Bu asker Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun fotoğrafı orada olmayı en çok hakeden lider.
@alpkanka tarıhı doğru öğren her nekadar gücünüze gıtsede ataturku anadaluya gönderen vahıdettındır.Bunun belgelerıde vardır.Yoksa okadar adamı ıngılızler anadoluya vahıdetının ıznı olmadan göndermezlerdı.Murat bardakıcı bu ızın belgesını programında paylaşmış senın gıbıler ınanmamışradı ama gerçek belge..
@alpkanka :) Yalan tarihi kafanıza kazımışsınız. sana bir soru senin o atan yunanı denize döktü hani adamları kazıdı anadoludan. aradan 8-9 sene geçince anadoluda katliamı yapan venizelos adlı yunan itini ağırlayıp karılarını yunanın koluna takıp balolarda neden gezdi? Madem Vahidettin sattı ülkeyi sen bir paşasın çıkıyorsun hadi kurtuluşu başlatalım diyorsun ve diğer paşalar zaten böyle bir girişim içinde ülkenin senden üst rütbedeki paşaları senin emrine giriyor mantığa bak :) Vahidettin ülkeyi satıyor ama sen 155 kişilik hanededanı sürüyorsun amaç ne?
Milliyetçim deyip te ümmetçilerin peşine takılanlar iyi bakın ve bazı sorulara cevap arayın. Söylenecek çok şey var, ama asıl siz bu haberleri, yorumlarını iyi okuyun ve düşünün.
zoruna mı gitti
@alpkanka, filistin cephesinden kaçıp 30 bin askerimizin esir alınarak klor havuzlarında kör edilmesine neden olan ve saraya yazdığı mektupta mondorosu imzalayın diyen adamdan bahsediyorsun değil mi, hani kendi "nutuk"unda bile benim samsuna gitmek, milli mücadelede yer almak gibi bi niyetim felan yoktu beni istanbuldan uzaklaştırmak için ZORLA samsuna gönderdiler diyen adam, hani, ingilizi, fransızı, anzakı çanakkaleyi geçememişken çapulcu yunan ordusunu polatlıya kadar durduramayan adam
@infantryy o kapanan çağın tekrar açılmasıan vesile olup burdu yurdu türk yurdu olarak kalmasına vesile olan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK her yerde olmayı hak ediyor ne oldu zorunamı giit keşke yunan galip gelseydiciler sizi
hangi çağı ne ile açmış ?
@infantryy milliyetçiyim deyipte hdp ile iş birligi yapıp meclise sonan chpyle yürüyenlere de bakmak lazım ama dimi ;)
seni hazırcı sana söylenenleri. önü e konulanları değil . aç biraz kitap oku makarnacı seni
Görüntüden başka bir halt yok bunlarda çerçeve Atatürkçüsü icraat görelim...
ıkile ikile yuruuuuuuuu
Çok güzel hareketler bunlar.
@ihib blo bop bop bop
@kral295 İstanbul'dada her şey çok güzel olacak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler