MET Gala 2020'nin tarihi ve sunucuları belli oldu

Her yıl New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne yardım amacıyla düzenlenen ve moda dünyasının en prestijli gecesi olarak bilinen MET Gala'nın 2020'deki tarihi, teması ve galaya sunuculuk edecek ünlü isimler açıklandı.

MET Gala 2020'nin tarihi ve sunucuları belli oldu

Moda dünyasının en prestijli gecesi MET Gala için çalışmalar başladı. Her yıl New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kostüm Enstitüsü’ne yardım amacıyla düzenlenen MET Gala’nın 2020’de yapılacak yenisi için tema ve ev sahipliği yapacak isimler açıklandı.

New York'taki en özel sosyal etkinliklerden ve en büyük yardım gecelerinden biri olarak değerlendirilen MET Gala, gelecek yıl 4 Mayıs'ta yapılacak.

Kapılarını 13 Nisan 1870’te açan ve gelecek yıl 150’nci yılını kutlayacak olan müzenin özel gecesine katılan ünlüler, her yıl belirlenen temeya göre giyiniyor. Geçen yılki gala, yazar Susan Sontag'ın ilk kez 1964 yılında yayınlanan 'Kamp Üzerine Notlar' adlı makalesiyle aynı adı taşıyan temayla düzenlenmişti. Galanın gelecek yılki teması, Zamana Dair: Moda ve Süre (About Time: Fashion and Duration) olarak belirlendi. Galada 1870'den günümüze 160 parçalık bir arşiv de sergilenecek.

Galada geçen yıl, şarkıcı Lady Gaga, tenis oyuncusu Serena Williams, müzisyen Harry Styles ve Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michelle, Vogue’un şef editörü Anna Wintour ile birlikte ev sahipliği görevini üstlenmişti. Galanın yıllar içindeki ev sahipleri arasında Rihanna, Sarah Jessica Parker, Julia Roberts ve Idris Elba gibi isimler vardı.

2020 MET Gala’nın ev sahipleri ise oyuncu Emma Stone, Hamilton oyununun yaratıcısı Lin-Manuel Miranda, üç Oscar’lı Meryl Streep ve Louis Vuitton’un kreatif direktörü Nicoles Ghesquiere olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Toplanan yardımlarla şuna da bir kıyafet alsalar bari. Çok kötü.
offf bee
bu ne yahu. bildiğin ucubeleri andırıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler