HABER

Mühürlenen işyeri kapısına duvar örüp, yeniden kumar oynatmışlar

Konya'da daha önceden tombala oynatıldığı gerekçesiyle kapatılarak mühürlenen işyerine baskın yapan polis 50 kişiyi tombala oynarken suçüstü yakaladı.

Mühürlenen işyeri kapısına duvar örüp, yeniden kumar oynatmışlar

İşyeri sahibinin baskınlara karşın mühürlü kapının önüne tuğladan duvar ördüğü, müşterileri ise arka kapıdan içeriye aldığı belirlendi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Selçuklu İlçesi Horozluhan Mahallesi'ndeki daha önceden yasa dışı tombala oynatıldığı gerekçesiyle kapatılan ve mühürlenen işyerinde yeniden tombala oynatıldığı bilgisini aldı.

Bunun üzerine ekipler işyerini fiziki takibe aldı. İçerde kumar oynatıldığını belirleyen ekipler işyerine baskın düzenledi. Polis, baskın sırasında şaşırdı. İşyeri sahibi Mehmet Sani B.'nin 15 gün önce mühürlenen ruhsatsız işyeri kapısının önüne polis baskınına karşın tuğladan duvar ördüğü, müşterileri ise arka kapıdan içeri aldığı görüldü.

Mehmet Sani B., 'kumar oynamaya yer ve imkan sağlamak, mühür bozmak' suçundan gözaltına alındı. İşyerinde yapılan aramalarda ise 1 adet tombala makinası, 80 adet tombala kartı, 550 adet pul, 2 adet el telsizi ile veresiye oyun oynayan oyuncuların borcunu gösterir defter sayfası ele geçirildi.

Ayrıca tombala oynadığı tespit edilen 50 kişiye ise 'Kabahatler Kanunu'na' göre toplam 10 bin 950 lira para cezası kesildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Len bırakın oynasınlar uyuşturuc yok çocuk istismarı yok hırsızlık yok fuhuş yok terör yok vatan hainliği yok kalleşlik yok eeee kendi başlarına oyun oynuyorlar bırakın oynasınlar yada yasala çevirin suç olmaktan çıkarın osurugumuzdan bile vergi alınıyor bunlardan da alın vergiyi salın oynasınlar..!
@filinta_2014 bu saydıklarının hepsi kumardan sonra gerçekleşir. Kumar insanın aklını alır. Kaybedince kızını da satar karısını da. Hırsilıkta yapar fuhuşta. Yasak olmalı
tombala kumarda idda at yarışı m piyango kumar değil mi yaa hepsi klaksın ya da müsade verin
@rrrr_2016 adam senden aptalmı yasal oyun oynatmak varken gizlisini yapsın. oynanandan vergi ödemediği gibi kendi kazancıda gözükmediği için gelir vergisi ödemiyor.
nasıl kanun varsa böyle oluyor bunlara öyle bi ceza verilmeliki analarından doğduklarına bin pişman olacaklarki başkalarını bin pişman edemesinler.
Geri Dön