MAGAZİN

Murat Yıldırım Ramo dizisiyle ilgili şikayete isyan etti! RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan yanıt geldi

Murat Yıldırım Ramo dizisiyle ilgili şikayete isyan etti! RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan yanıt geldi

Show TV'de yayınlanan Ramo dizisinin başrol oyuncusu Murat Yıldırım, RTÜK'ün Twitter hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Bir çocuğun Ramo dizisini RTÜK'e şikayet etmesinin ardından Yıldırım "11 yaşında çocuğun sosyal medya kullanmasına mı yanayım, ilk defa RTÜK'ün bir diziyi kamuoyuna şikayet etmesine mi yanayım" dedi. RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu ise Twitter'dan Murat Yıldırım'ın mesajına yanıt verdi.

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu ve Ramo dizisinin başrol oyuncusu Murat Yıldırım arasında Twitter üzerinden yaşanan diyalog dikkat çekti. RTÜK'ün resmi Twitter hesabından, 5. sınıf öğrencisi bir çocuğun Ramo dizisini şikayet ettiği mesajı paylaşıldı.

ÇOCUKTAN ŞİKAYET GELDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 5. sınıf öğrencisi Zafer'in "Merhaba ben 11 yaşında 5. sınıf öğrencisiyim. Show TV'de yayınlanan Ramo adlı dizide bıçaklanma sahnesi gördüm ve çok etkilendim. Lütfen diziyi sonlandırın" mesajını sosyal medyadan paylaştı.

rtuk1

RTÜK'ün Twitter hesabından paylaşılan mesajda ise çocuğun bu mesajı için "Sevgili Zafer, bu duyarlılıkta olman, seni rahatsız eden bir sahneyi bize iletmen çok güzel. Senin gibi değerli çocuklarımızın ekran duyarlılığı bizleri çok mutlu ediyor. Lütfen çevrene de bu duyarlılığı aktar. Şikayet ettiğin diziyi uzmanlarımıza inceleteceğiz. Teşekkürler" ifadesini kullanıldı.

"ÇÖZEN VARSA BUYURSUN"

Show TV'de 2. sezonuyla ekranlarda olan Ramo dizisinin başrol oyuncusu Murat Yıldırım ise, RTÜK'ün paylaşımını retweetleyerek, "Ben bunu çözemedim, çözebilen varsa buyursun! 11 yaşında çocuğun sosyal medya kullanmasına mı yanayım, ilk defa RTÜK'ün bir diziyi kamuoyuna şikayet etmesine mi yanayım, ufaklığın Türkçesi'nin maşallahlığına mı yanayım" açıklamasını yaptı.

rtukmurat

"BURASI DEĞERLENDİRME MAKAMIDIR"

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu ise Murat Yıldırım'a Twitter üzerinden şu yanıtı verdi:

"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu hiçbir yapımı kamuoyuna şikâyet etmez, çünkü burası şikayet etme değil şikayetleri değerlendirme makamıdır. Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır ve değerlendirme neticesinde müeyyide verilip verilmeyeceği karara bağlanır."

rtuk2

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
dizi 21 00 da başlıyo cocukların uyuma saatinde günümüzde reyting rekorları kıran coğu diziler böyle yani o cocuğun önünde secenekler var mesela izlemesin dizinin konusu belli mafya dizisi kardeşin bunda kavga silah kan bunlar olacak yani
rtük haksızsın herkesin her şikayetiyle ceza ver ne güzel dünya işi bulmuşsunuz.ayrıca biraz o beyninizi çalıştırsanız bir şeyleri fark edeceksiniz.öpüşme yasak ahlak bozuyor,vurdu kırdı yasak psikoloji bozuyor eee ne izleyecek bu millet ?ha pardon master chef,temizlik kadir,müge hanlı,esra erol demi ne güzel.milletin bunlardan hiç psikolojisi bozulmuyor ahlakı bozulmuyor demi.Sakin olayım diyorum benimde psikolojimi siz bozuyorsunuz.bence sizi kökten kapatalım kurtulalım.Allah büyük inşallah.
cocugun anladigini ( tabi gercekse ) rtuk cocugun agziyla anliyor bumca fuhus aile kurumunu yikici cocuklari mafya ve uyusturucuya ozendirici dizi flim gibi yapilari engelliyecegine polemik yapiyor rtuk ne ise yariyorsun
Geri Dön