Naim Süleymanoğlu vefatının ikinci yıl dönümünde anıldı

Dünya halterinin efsane ismi Naim Süleymanoğlu için vefatının ikinci yıl dönümünde kabri başında anma töreni düzenlendi.

Edirnekapı Mezarlığı'nda düzenlenen anma törenine, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra milli antrenörler ile ailesi ve sevenleri katıldı.

FİLM EKİBİ ORADAYDI

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma etkinliğinde ayrıca, 22 Kasım'da vizyona girecek "Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu" filminde efsane halterciyi canlandıran Hayat Van Eck ile Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi öğrencileri ve göçmen derneklerinin temsilcileri de yer aldı.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Çok büyük sporcuydu. Bunu takımlar büyük kitlelere yapabilir ama o tek başına yaptı. Onun için hayatı bir mucize. 50 yıllık kısa hayatına neler sığdırdı, böyle bir sporcuydu." dedi.

Naim Süleymanoğlu'nun çocukluk arkadaşı İbrahim Müminoğlu ise "Naim, 35 yıllık can ciğer dostum. Kardeşim denecek kadar yakın arkadaşımdır. Biz okuldan arkadaşız. Sporcu olarak tartışılmaz biri. Vatanını, milletini, bayrağını olağanüstü seven biriydi." diye konuştu.

NAİM: CEP HERKÜLÜ FİLMİNİN KONUSU

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu ediyor. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru,üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmde, Süleymanoğlu’na Hayat Van Eck hayat veriyor.

NAİM: CEP HERKÜLÜ FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Naim Süleymanoğlu’nu Hayat Van Eck canlandırırken, usta haltercinin babası Süleyman Süleymanoğlu'nu Yetkin Dikinciler, annesi Hatice Süleymanoğlu'nu Selen Öztürk, halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu dünya spor arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri'yi ise Gürkan Uygun oynadı. Oyuncu kadrosunda ayrıca Levent Ülgen, Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Bülent Alkış, Kemal Başar, Maria Rumenava Sotirova, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe, Uğur Güneş ve İsmail Hacıoğlu da yer aldı.

NAİM: CEP HERKÜLÜ FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Naim: Cep Herkülü filmi 22 Kasım’da vizyona girecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
herkül, eski yunanlıların taptığı zeusun oğlu olarak geçer. biz de Müslümanlar olarak hala dillendirir dururuz. sizin hiç mi tarihinizde gerçek kahramanlar yok da, onun bunun zamanında tapındığı hayal ürünü şeyleri hala dillendirip duruyorsunuz.
Ankara'da Mevlana Bulvarı ( Konya yolu) üzerinde bulunan Memorial hastanesi yanından ,Balgat Ceyhun Atıf Kansu caddesini birbirine bağlayan sokak,cadde yapılarak Naim Süleymanoğlu caddesi oldu. Bu caddeye bakan bir tana dahi bina olmadığından,kimse adresinde Naim Süleymanoğlu adını kullanamaz. Büyük saygısızlık.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler