MAGAZİN

Naşide Göktürk aşk şarkılarını yazdıran adam: Altan Erkekli

Geçtiğimiz günlerde kansere yenik düşerek tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Naşide Göktürk, geride sevenlerine onlarca duygusal beste bıraktı. Usta sanatçının dinleyenlerin yüreğini titreten aşk bestelerini, bir dönem nişanlısı olan usta oyuncu Altan Erkekli'ye yazdığı ortaya çıktı.

Naşide Göktürk aşk şarkılarını yazdıran adam: Altan Erkekli

51 yaşında geçtiğimiz Salı günü hayata veda eden Naşide Göktürk'ün kariyerinde dönüm noktası olan 'Sakın Ha' ve 'Yüreğim Rehin' şarkılarını kendisi için çok özel bir isim olan Altan Erkekli'ye yazmış.

Üstelik Göktürk tutkuyla bağlı olduğu ve unutamadığı Erkekli'ye yakın olabilmek için Ankara'da kafe bile işletmiş. Ancak kendisinden ayrılan ve usta oyuncuyla bir daha beraber olamayan Göktürk'ün İstanbul'a döndüğü ve uzun süre özel hayatına kimseyi sokmadığı öğrenildi.Naşide Göktürk'ün vefatına çok üzülen Altan Erkekli, şu sözlerle efsaneleşen aşkını anlattı:

'Erken yaşta bir ölüm. Yüreği sevgiyle dolu bir insandı. Kolay değil bunu kabul etmek, bu yaşta bu kadar güzel yürekli bir insanın gitmesini… Işıklar içinde olsun diyorum. Çok değerli bir sanatçıyı kaybettik. Ruhu sevgiyle doluydu, paylaşımcıydı. Çok şey verdi arkadaşlarına, dostlarına sevenlerine.. Benim hayatıma da güzellikler katmıştır. Ben evlendikten sonra hiç eski günleri dile getirmedik. Dostça arkadaşça ben onu hastanede de ziyaret ettim. Bu durum öncesindeki hastanede. Hiç kırgınlığı yoktu bana. En son beni gülücüklerle uğurlamıştı.'


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler