Mynet Trend

         

New Orleans

New Orleans

Genel Bilgiler

New Orleans, Amerika'nın Louisiana eyaletinin liman şehri.

1718'de Fransızlar'ın bataklıklar içindeyken bulduğu şehir, ülkenin en eski şehirlerinden biri. Kreole (ABD'nin güney eyaletlerindeki Fransız yerleşmecilerin soyundan gelen beyazlar), Fransız, Karayipli ve Afro-Amerikan etkilerinin bir harmonisi olan, değişik yerlerden biri. New Orleans, ABD'deki en popüler turist merkezlerinden biri.

Ünlü Mardi Gras Karnavalı ve Caz Festivali (ocak ayının başlarından nisan ve mayıs aylarına kadar devam eder) ile şehir, ağzına kadar insanla dolar. Yılın geri kalanında da, burada bir sürü görülecek yer var. Birçok olayın yaşandığı Fransız Mahallesi ve onun merkezinde bulunan Presbytere ve Cabildo'nun çevrelediği, St. Louis Katedrali'ne ev sahipliği yapan Jackson Meydanı'nı içinde bulundurur.

Yürüyerek keşfedebileceğiniz Fransız Mahallesinde, birçok çeşitte yiyecek ve içecek mekanını, parti alanlarını bulabilirsiniz (Bourbon Sokağı'ndaki gece hayatını takip etmelisiniz). New Orleans'daki bir diğer ünlü yer, size oldukça tuhaf gelebilir ama şehrin mezarlıkları.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön