Niyazi Gül Dörtnala nerede çekildi? Ata Demirel’in filmi ‘Niyazi Gül Dörtnala’ konusu ve oyuncuları!

Ailecek keyifli saatler geçirmek isteyenler için ‘Niyazi Gül Dörtnala’ filmi ilaç olmaya hazırlanıyor. Ata Demirel’in komedyenlik kariyerine ilk başladığı yıllarda yarattığı Niyazi Gül karakteri 7’de 70’e herkesin gönlünü kazanmak için geliyor. Beyaz perde yayınlandığı dönemde kahkaha tufanına neden olan film izlemeyen ve yeniden izlemek isteyenler için televizyonda olacak.

Niyazi Gül Dörtnala nerede çekildi? Ata Demirel’in filmi ‘Niyazi Gül Dörtnala’ konusu ve oyuncuları!

21 Temmuz akşamı Star TV’de seyircisinin karşısına çıkacak olan filmin başrollerini Ata Demirer ve Demet Akbağ birlikte paylaşıyor. Oyunculuğunu Ata Demirer’in yapımcılığını ise BKM’nin üstelendiği “Korsan TV” programındaki skeçlerden birinde hayata getirilen Niyazi Gül karakteri beyaz perdeye taşındı. Ata Demirer-Demet Akbağ oyunculuğunun devleştiği filmde veteriner Niyazi Gül’ün hayvanlarla olan imtihanı konu alınıyor.

ata demirer

2015 yılında vizyona gören Niyazi Gül Dörtnala filminin yönetmen koltuğunda Hakan Algül yer aldı. Senaryosunu Vedat Özdemiroğlu, Öğünç Ersöz, Cihan Ceylan ve Ata Demirer’in kaleme aldığı film başarısıyla Türk sinemasının komedi türündeki örnekleri arasında yerini aldı.

Niyazi Gül Dörtnala Konusu

Niyazi Gül (Ata Demirer) veterinerdir ancak alışmışın dışında bir tarzı vardır. Çünkü Niyazi Gül hemen hemen her çeşit hayvan ile arasında özel bir bağ kurabilen değişik bir insandır. Hayvanların dilinden anlayan Niyazi Gül aynı zamanda hayan hakları savunucusudur. Hayvanlara insanların zevkleri için eziyet edilmesine şiddetle karşı çıkar. Niyazi Gül’ün kliniğinde sağ kolu olan Hediye (Şebnem Bozoklu) bir çalışanı vardır. Niyazi Gül’ün bütün işlerini yapan Hediye aynı zamanda gizemli formülün çözülmesinde yardımcı olur. İzmir’deki kliğinde hayvanları ile mutlu bir şekilde yaşayan Niyazi Gül’ün tüm dengesi Sultan Şahmerdan (Demet Akbağ) ve Rıza Kabakoz (Levent Ülgen) ile tanışması ile alt üst olur. Sultan ve Rıza yarış atı sahibi olan ve oldukça hırslı insanlardır. Niyazi Gül kendini bir anda ikilinin arasındaki mücadelenin ortasında bulur.

Niyazi Gül Dörtnala Oyuncuları

Çekimleri İzmir’in Torbalı ilçesinde sürdürülen Niyazi Gül Dörtnala filmi için birbirinden başarılı isimler kamera karşısına geçti. Niyazi Gül Dörtnal filmi oyuncu kadrosu arasında Demet Akbağ, Ata Demirer, Şebnem Bozoklu, Levent Ülgen, Ayşenil Şamlıoğlu ve Kevork Malikyan yer aldı.

Niyazi Gül Dörtnala Karakterleri

  • Ata Demirer-Niyazi Gül
  • Demet Akbağ-Sultan
  • Şebnem Bozoklu-Hediye
  • Levent Ülgen-Rıza
  • Ayşenil Şamlıoğlu-Naciye
  • Kevork Malikyan-Süleyman

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler