MAGAZİN

Oyuncu Mehmet Aslan serbest bırakıldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkça ifadesi alınan oyuncu Mehmet Aslan, serbest bırakıldı.

Oyuncu Mehmet Aslan serbest bırakıldı

Beşiktaş'ta Reina adlı gece kulübüne yılbaşı gecesi yapılan silahlı saldırı sonrası sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı bir paylaşımla gündeme gelen Mehmet Aslan hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret suçunu işlediği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından soruşturma başlatıldı.

Hakkında soruşturma başlatıldığını öğrenen ve ifade vermeye çağrılan Aslan, avukatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Emniyetteki işlemlerinin ardından, polis eşliğinde soruşturmanın yürütüldüğü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Aslan'ın, burada soruşturma savcısı Yasemin Baba tarafından ifadesi alındı.

Savcılıkça serbest bırakılan Aslan'ın ifadesinde, "Twitter hesabının kendisine ait olduğu ancak soruşturma konusu tweetin özel şoförü tarafından atıldığı" beyanında bulunarak, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasını kabul etmedi.

"Şoförüm paylaştı ve sildi"

Yılbaşı gecesi eğlenmek amacıyla dışarıda olduğunu ve eğlence mekanında olduğu anlarda cep telefonunun özel şoförü olan M.A. tarafından saat 23.30 sıralarında kendisine getirildiğini aktaran Aslan, şöyle konuştu: "Telefonu inceledikten sonra tekrar şoförüme teslim ettim. Daha sonra saat 04.00'te, malum olaylar sırasında tekrar içeri geldi ve bana, 'meydana gelen terör olayından dolayı infiale kapılarak bu tweeti ve başka bir tweeti daha benim telefonumdan attığını, daha sonra bunları sildiğini, sildikten sonra da durumu yatıştırma amaçlı iki paylaşımda daha bulunduğunu' söyledi. Telefonumu kontrol ettiğimde, bu paylaşımın bulunmadığını, silinmiş olduğunu gördüm. Ben de saat 05.00 sıralarında toparlayıcı olacağını düşünerek, saldırıyı yapan teröristle ilgili paylaşımda bulundum. Sabah da sosyal medyada bu paylaşımla ilgili tepkiler oluşunca tekrardan bir paylaşımda bulundum."

Atılan bu tweetin kendi üslubu ve siyasi kimliğiyle bağdaşmadığını da öne süren Aslan, "Bugüne kadar yaptığım paylaşımlar incelendiğinde, devlete ve yönetenlere yönelik hakaret içerikli bir paylaşımım yoktur. Ayrıca hakkımda 2015 yılı seçimleri esnasında bir televizyon programıyla ilgili soruşturma olduğundan, normalden daha dikkatli ve duyarlı tavır sergiliyorum. Böyle bir paylaşımda bulunmam akıl ve mantığa aykırı bir harekettir." dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
yav he he iyi öğrenmişsiniz şoförüm attı yok kuzenim attı şu attı bu attı. madem bir halt yediniz arkasında durun da görelim sizi...
yazarken sallarken hepsi erkek. sonra 'Gel bakalım buraya' denildimi yok şoförüm attı yok başkası attı kıvırtıyolar.Adam olun adam.yazarken nasıl erkekseniz, ifade verirkrnde öyle ERKEK OLUN
yapın yapın kıvırın.dansözlük yapmayın delikanlı olun bari
HEE PARDON KUZENİM YAZMIŞ
NE OLDU GAZİNOCU KABADAYI OĞLU, NERDE ATIP TUTMAN, DELİKANLICA BEN YAPTIM DESENE, NE YAZIKKİ MHP SENİN GİBİ BİRİSİNİ MİLLETVEKİLİ YAPTI.
Mehmet Aslan zengin bir ailenin çocuğu diğer zengin aile çocuklari gibi sorumsuz şimarik bir hayat yaşamiyor.turk milletinin hakkini savunuyor buna rağmen bazi nankorler ona laf soyluyor.Turk milliyetçiliğini ayaklar altina aliyorum turk topraklarini araplara peşkeş çekiyorum diyenlere tapiyor hain nankorler
Tabii tabii hemen de inanırız sana şimdi biz. Etek giyin etek ...
şöföründe ne işi varmış hesabıyla şifresinin :) herşeyini şöförümü kullanıyo hahahahahaa
erkek diye de piyasada geziyor bunun gibiler..tweetini söforu atmıs savcı nasıl serbest bırakıyor ki bunun uzerine bunu bahane edip sosyal medyada terör örgütü propagandası yapan herkes ben değil bahcivan yazdı sucu tüpcu yazdı der olur biter..
ben bu türkücü demiştim bana kızanlar oldu ya arkdaş miliyetci adam er olur söylediği lafın arkasında olur bunlar adam demek bile çok.
bir insana hakaret tabiki hoş birşey degil bende kesinlikle kabul etmem ama eleştirmekde bir insanın en dogal hakkı oldugunu düşünüyorum tabi domakrasi varsa oldugu yerde:)
Şoförüm yaptı bu kadar.Kimbilir şoföre Üstlenmesi için neler söylemiştir. Adamda napsın işini kaybetmemek uğruna tamam demiştir.Ah be para herşeye kadirsin.Allah Belanı Versin...
Siz olsanız he tweetleri ben attım mı derdiniz?
Yakışmadı.
Diğer Haberler