Mynet Trend

Phuket

Dünya Üzerindeki Cennet Ada: Phuket Andaman Denizi’nin batı kıyısında bulunan Phuket, Tayland’ın en büyük adası.

Phuket

Genel Bilgiler

Dünya Üzerindeki Cennet Ada: Phuket

Andaman Denizi’nin batı kıyısında bulunan Phuket, Tayland’ın en büyük adası. Güneydoğu Asya'daki birinci sahil tatili duraklarından birisi ve şaşırtıcı bir şekilde farklı bir yer.

Konuştuğunuz kişiye bağlı olarak ada, parti adası olarak (Patong ve Soi Bangla'yı ziyaret edenler), sömürge tarihi yeri (Eski Phuket Şehri'ni ziyaret edenler) ya da aşırı durgun ve güzel ada (geri kalanı gezmiş ve muhtemelen lüks bir otelde kalanlar) olarak nitelendirilebilir.

Adadaki konumunuzu seçerken dikkat etmelisiniz, çünkü seçilen konum tamamen buradaki tatilinizin niteliğini belirleyecek. Görülecek yerler açısından, burada çok az ilginç yer ve yapılacak az şey var. Fakat fantastik manzarası ve kireç taşı uçurumlarıyla Phang Nga Bay'ın listenizde en üstte olacağından emin olun.

Phuket'i ziyaret etmek için en iyi zaman aralık ve mart ayları arası. Çünkü bu dönemde yağış en düşük seviyede, güneş parıldıyor ve ada üzerinde daimi olarak meltem oluyor. Bütün yıl boyunca sıcaklık düzenli fakat şubattan nisana kadar sıcaklıkta bir zirve yaşanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler