MAGAZİN

Psikolog çift Aslı ve Uğur Dalan kimdir, nereli ve kaç yaşındalar? İşte Aslı Dalan ve Uğur Dalan biyografisi...

Psikolog Aslı Dalan ve Uğur Dalan çifti, bugün 4 Mayıs tarihinde Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konuğu oluyor. Daha önce ATV’de yayınlanan “Esra Erol’da Evlen Benimle” programında uzman yorumcu olarak görev alan Aslı Dalan ve 2005 senesinden bu yana kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapan Uğur Dalan'ın hayatı merak ediliyor. Peki Psikolog çift Aslı ve Uğur Dalan kimdir, nereli ve kaç yaşındalar?

Psikolog çift Aslı ve Uğur Dalan kimdir, nereli ve kaç yaşındalar? İşte Aslı Dalan ve Uğur Dalan biyografisi...

Bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının konukları arasında Psikolog Aslı Dalan ve Uğur Dalan çifti bulunuyor. Daha önce televizyon programlarında yer alan Aslı Dalan ve kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog olarak görev alan Uğur Dalan'ın biyografisi merak konusu oldu. Peki Psikolog çift Aslı ve Uğur Dalan kimdir?

ASLI DALAN KİMDİR?

Aslı Dalan, ilk ve orta eğitimini İstanbul Uğur Koleji ve Özel Ata Lisesinde tamamlamıştır. 2008 senesinde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi – Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Staj döneminde Balıklı Rum Vakfı Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görev yapan Dalan, Çocuk Psikolojisi ve Cinsel Terapiler alanında pek çok eğitim ve seminere katılmıştır. Türk Psikologlar Derneği tarafından düzenlenen WISR-R Zeka Testi eğitimi ile Denver Gelişimsel Tarama Testi eğitimlerini başarı ile bitirerek uygulayıcı ünvanını elde etmiştir. Çeşitli eğitim kurumlarında sorumlu müdür olarak görev almıştır.

2008 yılından bu yana Psikodestek Psikoterapi Merkezinde “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” ve “Vajinismus” konularında çalışmakta, FOX Tv’de yayınlanan “Kaybolan Çiçekler” programında uzman olarak yer almaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında burslu olarak uzmanlık eğitime başlamış ve “Algılanan Ebeveyn Tutumlarının Kaygı Bozukluğu ve Vajinismus Üzerinde Yordayıcılığı” konusu üzerine uzmanlık tezi hazırlamıştır. 2015 senesinde Destek Yayınlarından çıkardığı “Çocuk Yetiştirme Bilgeliği” kitabı ile birlikte birçok araştırma ve makalesi vardır. Yazılı ve görsel medyada uzmanlık konuları ile beraber oldukça fazla yer alan Dalan ayrıca 2012 – 2013 yayın döneminde ATV’de yayınlanmış olan “Esra Erol’da Evlen Benimle” programında uzman yorumcu olarak görev almıştır.

UĞUR DALAN KİMDİR?

1982 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Dalan, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2000 senesinde Haliç Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak psikoloji eğitimine başlayan Dalan, 2004 yılında aynı üniversitede uygulamalı psikoloji yüksek lisans programı ile “Evlilik ve Aile Terapisi” sertifika programına başlamıştır. Staj ve Uzmanlık eğitimi dönemlerinde Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde Anatolia kliniklerinde ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 7. Psikiyatri kliniğinde görev almıştır. 2006 – 2007 seneleri arasında 1 yıl süre ile Denizli Asker Hastanesinde Asteğmen Psikolog olarak hizmet vermiştir. Fatih, Düzce ve Bolu Belediyeleri ile ortaklaşa çalışmalar içerisinde gerçekleştirilen “Umut Evi” sosyal sorumluluk projesinde psikoloji koordinatörü olarak yer almıştır.

2005 senesinden bu yana kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapmakta, Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak dersler vermekte, FOX Tv’de yayınlanan “Kaybolan Çiçekler” programında uzman olarak bulunmaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında ikinci uzmanlık eğitimine başlamış ve “Sosyal Medya Bağımlılığının Evlilik Doyumu ve Evlilik Uyumu Üzerindeki Etkisi” üzerine uzmanlık tezini hazırlamıştır. Bilişsel davranışçı psikoterapi ekolü ile çalışmakta olan Uğur Dalan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Beck Enstitüsünden Judith Beck’ten almıştır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön