MAGAZİN

Saçlarına eleştiri yağan Justin Bieber imajını tazeledi

Pop şarkıcısı Justin Bieber, rastalı saçlarıyla çekilmiş fotoğraflarını paylaştıktan sonra kültürel temellükle (hırsızlık) suçlanmasının ardından rastalarından vazgeçti.

Saçlarına eleştiri yağan Justin Bieber imajını tazeledi

Justin Bieber, rastalı tarzına dair tartışmaların ardından yeni görünümünü paylaştı.

Independent'in haberine göre, 27 yaşındaki Kanadalı pop şarkıcısı, nisanda sosyal medyada rastalı saçlarıyla çekilmiş fotoğraflarını paylaştıktan sonra kültürel temellük suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı.

fwFcUY78oUCFwkZl3nQaYg

Bieber daha önce 2016'da cornrows tarzı saçıyla görüntülendiğinde de eleştirilere maruz kalmıştı.

RASTALARI ELEŞTİRİLDİ

2016'da CNN'e konuşan yazar ve konuşmacı Feminista Jones, “Kültürel temellük güç dinamiğiyle ilgili. Güç ve ayrıcalığa sahip kişiler, ezilenlerin uzun zamandır marjinalleştirildiği gelenek ve görenekleri 'Bu yeni ve havalı bir şey' diyerek 'muteber kılmaya' karar veriyorsa ciddi sorunlarımız var demektir" ifadelerini kullanmıştı.

4_FOstfBTUePOeaqycz7Zg

Doğal saç kuruluşu Halo Collective'in kurucu ortağı ve yasal ve politik organizatörü Stephanie Cohen, nisanda The Guardian'a konuşarak şunları söylemişti:

"Ana akım medyada siyahi saç modelleri kullanan beyaz birini gördüğümde, bu beni kızdırıyor. Kızgınım çünkü bir siyahi saçını bu şekilde kullandığında bu standart mevcut değil. Tarihsel olarak çok önemli bir şey taşıyıp saç tarzının ifade ettiği şeyin arkasındaki mücadeleleri görmezden gelemezsiniz."

aRYng5dlW0CuxmMgDL9Syg
Bieber tarzına dair karşılaştığı son tepkilere doğrudan cevap vermezken mayısın büyük kısmında saçlarını rastalı halde tutmaya devam etmişti. Şimdiyse Instagram'daki yeni fotoğraflarında saçlarını kazıttığı görülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler