YEMEK

Sadece Patates Yiyerek Ayda 10 Kilo Verdi!

Sadece Patates Yiyerek Ayda 10 Kilo Verdi!

Taco Cleanse diyetinden ( Sadece taco yiyerek yapılan diyet) sonra şimdi de "Spud Fit" (Patates Diyeti) ortaya çıktı ve bu diyetin süper etkili olduğu ileri sürülüyor… Konuyu şöyle açıklayalım; 35 yaşındaki Avustralyalı, Andrew Taylor isminde bir baba, 2016 yılının başında, bir ay boyunca sadece patates yemeye karar verdi.Bu süreci Youtube’da paylaştı. 30 gün sonra yaklaşık 10 kilo verdi ve bu diyeti bütün yıl boyunca sürdürmeye kararı aldı.


Taylor diyet yaparken, belki de bu beklenmedik kilo kaybını sağlamış olan, uygulamış olduğu kurallardı. Patateslerini pişirirken hiç yağ kullanmadı ve haşlama, buharda pişirme, fırınlama yöntemleriyle pişirdi. Taylor, her gün tükettiği patateslerden yaklaşık yüzde 99 oranında kalori aldı.

Patatesin İnanılmaz Faydaları İçin Tıklayın!!!


Kızarmış patateslerin yer almadığı bu diyet nasıldı?

Taylor, kahvaltıda yemek için barbekü soslu patates pankek yaptı. Diğer öğünler için, patatesleri sarımsak ve füme deniz tuzuyla fırında pişirdi. Tatlı olarak patateslerin üzerine meyveli şurup ilave etti.

Patates Pankek Tarifi İçin Tıklayın

Bunun yanı sıra patates unu, patates şehriyesi gibi hazır gıdalar kullandı Sonuç olarak; bir yıl boyunca, bütün öğünleri patates yiyerek geçirebilir miyiz? Kim bilir? Belki de işe yarıyor olabilir?

Patates Diyeti İçin Harika Bir Tarif: Patates Tost

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
lokman hekim bunu yüz yıllar önce yazmış zaten. Zayıflamak için 10 gün boyunca patates yenilir başka bir şey yenilmez diye yazmış. bu abimiz diyeti biraz fazla uzatmış ama. bu şekilde 1 yıl boyunca patatesten başka bir şey yemezse b12 eksikliği oluşur. bu da unutkanlığa hafıza kaybı gibi yan etkilere neden olur. ayrıca vücudun kalsiyuma da ihtiyacı vardır. kalsiyum eksikliği de kemik erimesine neden olabilir. ayrıca halsizlik ruhi bunalım da baş gösterebilir. uzatmasa iyi olur bence.
Ne güzel yorum yapmışsın helal olsun sana kardeş. @avsar_1
@avsar_1 Lokman hekim binlerce yıl önce yaşamış, kutsal kabul edilen kitaplarda bahsedilen varsayımsal bir kişidir. Bakınız lokman suresi. Patatesin ana vatanı Güney Amerikadır. Avrupa ve Ortadoğuda ekimine 17. Yüzyılda başlanmıştır. Somut kaynağı gösterilmeyen bilgilere inanmayın. Sizinle alay edilmesine de müsade etmeyin.
Herifte nasıl bir metabolizma varsa okadar patates yemiş bi kabız olup vazgeçmemiş :/
Vücudumuzun günlük 114 temel maddeye ihtiyacı var bu tür diyetler tehlikeli ve dengesiz ,bir tarafı yapalım derken bir tarafı bozuyor bu türlü diyetler.
Geri Dön