Seçtiğiniz kapı kişiliğinizi ele veriyor! Sizin kapınız hangisi?

Hepimizin bildiği gibi, bilinçaltına inmek oldukça zor. Ancak kendinizi daha iyi tanımak istiyorsanız, yüksek benliğinizin sizin için karar vermesine izin verebilirsiniz.

Seçtiğiniz kapı kişiliğinizi ele veriyor! Sizin kapınız hangisi?

Geçmiş deneyimler, travmalar ve bazı korkular bilinçaltında gizlenebilir. Bu anılar kişinin kendini koruma duygusu ile ilgili olarak beyin tarafından geriye doğru itilir ve bilinçaltında saklanır. Bunları açığa çıkarmak oldukça zordur, hatta bilinçaltında saklanan ve sonradan açığa çıkan bilgiler kişinin travma yaşamasına neden olabilir. Ancak kendinizi daha yakından tanımak istiyorsanız, yüksek benliğinizin sizin için karar vermesine izin vermek, başlamak için harika bir yol olabilir. Yüksek benlik; evrenle ve yaşamla, dolaysız bağlantı içinde olan Tanrısal yanımız olarak açıklanabilir. Her ne kadar birazdan okuyacaklarınızın bilimsel bir dayanağı olmasa da hepimiz zaman zaman bu tarz yazılara karşı merak duyabiliyoruz. Şimdi, hazırsanız başlayalım.

Aşağıda gördüğünüz 6 kapıdan birinin yüksek benliğiniz tarafından seçilmesine izin verin. Bir süre odaklandıktan sonra bir kapıya çekildiğinizi hissedeceksiniz

Kapınızı seçtiğinizden emin olmak için bir dakikanızı ayırın ve sonra o kapının sizin hakkınızda bilinçaltınızdan neler ortaya çıkardığını görmek için okumaya devam edin.

1. Kırmızı kapı

church-828640_960_720

Bu kapıya çekildiyseniz siz, hayattan zevk almasını bilen ve basit şeylerle mutlu olabilen birisiniz. Mütevazi ve oldukça zarif bir insansınız. Tabi ki bu ketum biri olduğunuzu göstermiyor. Kendinizi eğlenceye kapatmıyorsunuz ancak nerede nasıl davranmanız gerektiğini de çok iyi biliyorsunuz. Ayrıca her boş anınızdan en iyi şekilde faydalanacak derecede de çalışkansınız.

2. Yeşil kapı

door-1229144_960_720

Yeşil kapıya çekildiyseniz, bu eğlenceli ve pozitifi biri olduğunuz anlamına geliyor. Zamanınızı daha çok sizin için en önemli olan insanlarla geçiriyorsunuz ve yaşadıklarınızda asla yalnız değilsiniz. Çünkü gerçek dostlara sahipsiniz. Ancak tüm bu pozitifliğe rağmen kendinizi gerçekten bir yere ait hissetmiyorsunuz. Bu nedenle ise bağlanmaktan korkuyorsunuz. Bu nedenle her ne kadar istemeseniz de ikili ilişkilerinizde bağları hemen koparabiliyor, çalışma hayatınızda ise ani kararlar alıp istifa edebiliyor, iş değiştirebiliyorsunuz.

3. Pembe kapı

pink-2627785_960_720

Pembe kapı ise sizin geleneksel bir insan olduğunuzu gösteriyor. Genel olarak sakin bir yapınız var ama aynı zamanda içinizdeki şeylerle de mücadele ediyorsunuz. Aslında kendi yolunuzdasınız, kimsenin hayatına müdahale etmiyor, fikirlerini sorgulamıyorsunuz. Her ne kadar daha geleneksel bir düşünce yapısına sahip olsanız da herkesin düşüncesine saygı duyuyorsunuz. Ancak zaman zaman bazı aksilikler sizi yürüdüğünüz yoldan alıkoyabiliyor ve çizginizin dışına çıkabiliyorsunuz.

4. Sarı kapı

padlock-172770_960_720

Sarı kapıya çekildiyseniz bu sizin fazlasıyla içine kapanık birisi olduğunuzu gösteriyor. Sorunlarla mücadele etmek yerine onları görmezden gelmeyi tercih ediyorsunuz. Sıkıntılarınızı kimseye açmıyor, kimseden destek almıyorsunuz ancak kendiniz de çözmeye çalışmıyorsunuz, sadece yok sayıyorsunuz. Hatta tabiri-i caizse dertlerinizi kavanoza koyup saklıyorsunuz ancak bu ok da iyi bir fikir değil.

5. Mavi kapı

door-681835_960_720

Mavi kapı ise sizin yaratıcı ve özgür bir insan olduğunuzu gösteriyor. Bunun yanı sıra realist birisiniz, dünyayı olduğu gibi görmeyi ve elinizde olandan en iyi şekilde yararlanmayı seviyorsunuz. Ancak çok gururlu birisiniz. Bu durum da zaman zaman sizin üzülmenize neden oluyor. Kendinizi bu konuda biraz törpülemeyi deneyin pişman olmayacaksınız.

6. Siyah kapı

wedding-2534932_960_720

Bu kapı ise sizin rahatınıza düşkün biri olduğunuzu gösteriyor. Ne durumda olursa olsun kafanız rahat olsun istiyorsunuz. Hiçbir şeyi dert etmiyor, “aman gelir geçer” diyorsunuz. Ancak zaman zaman hayatınızdkai insanların problemlerine yardım etmek, onların sorunlarına ortak olmak sizi iyi hissettirir. Bunu yapmayı bir deneyin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler