SPOR

Şenol Güneş’ten Galatasaray’a mesaj!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Kayserispor maçının sonunda açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş’ten Galatasaray’a mesaj!

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kayserispor’u 2-1 ile geçen Beşiktaş’ta Şenol Güneş yayıncı kuruluşun mikrofonlarına şunları söyledi;

Rakibimizin son haftalarda iyi sonuçlar alması ve kendi sahasında oynaması onları bir adım daha öne geçirmişti. Agresif olan, az pozisyon veren bir takım Kayserispor. Böyle bir takıma iki gol bulduk. Daha da fazla olabilirdi. Git gelli bir maç oldu. Oyuncularımız kazanma duygusunu sahaya tam anlamıyla yansıttılar. Bizim için 3 puan önemliydi. Bu soğuk havayı ısıttığımızı düşünüyorum.

Yediğimiz gol bizim için kötü oldu. Bir panik havası yaşandı. Sonra öne geçtik, ikinci yarıya da iyi başladık ama oyuncularımız biraz yorulunca rakibin de aldığı riskler sonrası baskı yedik. Bizim önde top tutma sorunumuz oldu. Onun dışında sıkıntı olmadı.

[Maçtan kareler-![Kayserispor - Beşiktaş maçından kareler 2015-2016](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2125219/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/kayserispor-besiktas-macindan-kareler-2015-2016-155359-myspor)

UEFA maçını kazanmak istiyoruz. Bu sıkışık fikstürde oyuncu da kaybetmek istemiyoruz. İnşallah oradan istediğimiz sonucu alacağız ve Galatasaray’ı da yenerek rahatlayacağız.

Tolunay Kafkas: Hızlı oynayan bir takıma oynadık. Orta sahayı hızlı geçiyorlar. Buna karşılık vermek istedik. Bunda da çoğu zaman başarılı olduk. İlk goldeki ufak hatamız da pahalıya mal oldu. Kendi yapamadığımız en büyük eksiğimiz, savunmadan hücuma geçişler… Oyun olarak bir sıkıntımız yok ama sonuç olarak üzücü bir sonuç var. İkinci yarı da ilk yarıdaki oyun anlayışıyla devam ettik, çok da başarılı olduğumuzu düşünüyorum ben. İnsanlara ne söylediğiniz, yaptırdığınız önemli değil ama ne hissettirdiğiniz önemli… Hakemler hakkında konuşmamayı istiyorum ama bugün maçın hakemi bize hiç iyi şeyler hissettirmedi Bülent Yıldırım bize hiç iyi davranmadı. Beşiktaş’ın galibiyete hiçbir kelime söylemiyorum ama Bülent Yıldırım bize iyi şeyler hissettirmedi.

Rhodolfo: Çok zor bir maç oldu. Büyük bir mücadeleye tanık oldu izleyenler. Baştan sona üzerimizde baskı kurdu Kayserispor. Biz de nasıl oynamamız gerektiğini biliyorduk ve istediğmiiz sonucu aldık. Bütün maç ağrıyla oynadım. Devre arası tedavi olup ikinci yarıaya öyle devam ettim. Ağrıyla da olsa yüzde yüzümü vererek oynamam gerekiyoru ben de öyle yaptım. Perşembe günü çok önemli bir maç oynayacağız. Başka maç düşünmüyoruz. UEFA’da devam etmemiz için bunu kazanmamız lazım. Sadece bunu düşünüyoruz şu anda.

Sosa: Maça iyi başladık aslında. Ama maçı zor ve acılar içinde bitirdik. İlk golü attık, ikinci golü ararken rakibin duran toptan beraberlik golü geldi. İkinci golü de bulduk ama maçın sonları bizim çok zor geçti. Acı çektik diyebilirim. Normalde acı olarak orta yapmam gerekiyordu. Biz de öyle yapacakmış gibi yaptık ama benim ilk dakikadan itibaren kaleye vurmak vardı ve öyle yaptım. Güzel gol oldu.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler