MAGAZİN

Serdar Ortaç: Erdoğan'ı seviyorum, muhalefet ülkeyi kutuplaştırıyor

Şarkıcı Serdar Ortaç, Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumunda sandıktan 'evet' çıkmasının "Türkiye'ye artılar katacağını" savunarak, "Cumhurbaşkanımız benim dönemimin en güçlü lideridir" dedi. "Erdoğan'dan iyisi yok. Ben Erdoğan'ı sevemez miyim, bunda ne yanlış var?" diye soran Ortaç, "Bunu söylemeye çekinen kesimler var. Bu kesimleri de anlamakta güçlük çekiyorum. Ben hem Atatürk'ü hem de Erdoğan'ı seviyorum. Kendini Cumhuriyetçi olarak tanımlayan kesimlere soruyorum, bunun neresi yanlış?" ifadesini kullandı.

Serdar Ortaç: Erdoğan'ı seviyorum, muhalefet ülkeyi kutuplaştırıyor

"Muhalefet ne yazık ki konuşmaya açık değil" görüşünü öne süren Ortaç, "Her şeye muhalefet ederek bir yere varılmaz. Ülkedeki kutuplaştırmayı devam ettiriyorlar. İzledikleri bu politikayı değiştirmesi gerekiyor. Daha yumuşak ve kucaklayıcı bir dil kullanmak ülkemizin geleceği için çok önemli" diye konuştu.

Akşam gazetesinden Tuğba Kalçık'ın sorularını yanıtlayan (21 Nisan 2017) Ortaç'ın açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

15 Temmuz darbe kalkışması başta olmak üzere terörle mücadelede devletimizin yanında yer alan bir isimsiniz. Siz kendinizi bu açıdan milli ve yerli bir sanatçı olarak görüyor musunuz?

Ben milletimin yanında olan bir sanatçıyım. Milletim neye karar veriyorsa o doğrudur. 80'li, 90'lı yıllarda bambaşka bir dünya ve Türkiye vardı. Ben de o Türkiye'nin bütün acılarını gördüm ve yaşadım. O yıllarda ben de hata yaptım çünkü bize ne öğretildiyse ben de ona göre davranmıştım. Yaş aldıkça aslında bize o zamanlar öğretilenlerin hepsinin doğru olmadığını gördüm. Ben de şimdi eski öğrendiklerimi tamir ediyorum. 80 darbesini yaşayan bir insanım. Ülkede o dönemde büyük bir kaos vardı.

"MUHALİF KESİMLER ÖNYARGI İÇİNDE"

Yıllar sonra 15 Temmuz'da da bir darbe kalkışması oldu ama Türkiye eskisi gibi değil. Ülkemizin başında güçlü bir lider var artık. Bu yüzden de bu kalkışma milletimizin de desteğiyle başarılı olmadı. Birlik içinde olmalıyız. Birleştirici olmalıyız. Siyasette şiir gibi, yumuşak bir dil kullanmalıyız. Hükümetimiz güçlü, çalışkan ve çok akıllı politikalar yürütüyor. Ama ne yazık ki muhalefetimiz güçlü değil. Muhalif kesimler ülkeyi yönetenlere karşı önyargı içinde. Elle tuttulur bir sebepleri de yok. Sosyal medyada da neden muhalif olduğunu bilmeden, hükümete karşı olanlar var. Bu çok yanlış.

"ERDOĞAN'DAN İYİSİ YOK"

Sayın Cumhurbaşkanımız benim yaşadığım dönemin en güçlü ve en büyük lideridir. Erdoğan'dan iyisi yok. Ben Erdoğan'ı sevemez miyim, bunda ne yanlış var? Bunu söylemeye çekinen kesimler var. Bu kesimleri de anlamakta güçlük çekiyorum. Ben hem Atatürk'ü hem de Erdoğan'ı seviyorum. Kendini Cumhuriyetçi olarak tanımlayan kesimlere soruyorum, bunun neresi yanlış?

Türkiye geçen hafta sonu yapılan referandumla yeni bir sürece girdi. Halk tarafından kabul edilen bu sisteme yönelik düşünceleriniz nelerdir?

"MUHALEFET KUTUPLAŞTIRMAYA DEAM EDİYOR"

Bu sistemin eskiye göre ülkemize çok artılar getireceğini umuyorum. Cumhurbaşkanımız bu sistemi kendi için getirmedi ki. Hepimiz ölümlüyüz. Muhalefet ise bu sisteme karşı elle tutulur bir argüman sunamadı. Neden 'hayır' oyu vereceğim? Bana net şeyler söylemedi. Bu sistem geleceğimiz için neden kötü diye sorunca cevaplayamadı. Muhalefetle hiçbir konuda konuşamıyorsun ki. Sayın Cumhurbaşkanı aklı başında herkesle konuşan biri. Sanatçıların dertlerini, problemlerini dinleyen biri. Muhalefeti mi dinlemeyecek? Ama muhalefet ne yazık ki konuşmaya açık değil. Her şeye muhalefet ederek bir yere varılmaz. Ülkedeki kutuplaştırmayı devam ettiriyorlar. İzledikleri bu politakayı değiştirmesi gerekiyor. Daha yumuşak ve kucaklayıcı bir dil kullanmak ülkemizin geleceği için çok önemli.

"CHP'NİN YSK'YA İTİRAZI MANTIKLI DEĞİL"


CHP seçim sonuçlarına da itiraz ediyor. YSK'ya seçimlerin yenilenmesi için başvuruda bulundu. Bu tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz?

CHP bu seçimde gitmeseydi sonraki seçim giderdi YSK'ya. Mutlaka gitmek için bir sebep bulurlardı. 'Evet' ve 'hayır' oyları arasında 1.5 milyona yakın oy farkı var. 1.5 milyona yakın seçmenin hepsine aynı anda sandık hatası mı yapılmış da 'evet' oyu vermiş? Bu olabilir mi? Mantıklı değil. Ben de oy kullandım Sarıyer'de. Oy kullandığım yerde her şey tıkır tıkır işliyordu. Sürekli hükümetin her önerisine karşı gelerek muhalefet ederse ülkede huzur kalmaz. Bu alışkanlıklardan artık kurtulmalı muhalefetimiz. Siyasette sertleşmek yerine yumuşak bir üslup hakim olursa, hem muhalefet hem de hükümet birbirine ve bize karşı daha yumuşak bir dil kullanırsa her şeyin çok daha iyi olacağını düşünüyorum.


1999 YILINDA MGD GECESİNDE AHMET KAYA'YA ÇATAL FIRLATILMIŞTI

1999 yılındaki Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde "Kürtçe şarkı söyleyeceğim ve klip çekeceğim. Bu ülkede bunu yayınlayacak onurlu insanlar olduğunu biliyorum" sözleri üzerine Ahmet Kaya protesto edilmişti. Aralarında Serdar Ortaç'ın da bulunduğu pek çok ünlü isim Ahmet Kaya'ya çatal fırlatmıştı.

Okuyucu Yorumları115 yorum
 • 1075 Oy
  AÇ KALAN KURTULUŞU YALAKALIKTA GÖRÜYOR .
 • 509 Oy
  @okantanbek senin ki de karşıya yalakalık o zaman merak etme 80 sene bu ülkeyi sömürenler 15 sene sömürenlerden çok yemiştir
 • 87 Oy
  @hponcik_2000 ahmet kayaya çatal atıp sonrada gençtim hata yapmışım diyenden ne beklenirdi ki
 • 854 Oy
  Bi öyle bi böyle serdar efendi, nasıl olucak böyle ? Para lazım galiba
 • 713 Oy
  Sen kendini ne sanıyon acaba senin ne olduğunu herkes bilyor. Sus da işine bak kimin kimi kutuplaştırdığı belli hayır verenlere teröristdiyenler belli. aam sende haklısın devir yağlama devri.
 • 579 Oy
  ahmet kaya dayağı yetersiz kalmış belli... :)
 • 535 Oy
  Muhalefet mi ülkeyi kutuplaştırıyor asfasfasf ya bir yürü git kızıl ötesi ölmüş müzesi hareket edeme...
 • 56 Oy
  @cenk255 Başkası için ne düşünüyorsanız Allah size iki katını versin inşallah
 • 144 Oy
  Ne yapsın garibim referandum öncesi konuşmadı baktı devir bunların devri hemen yağcılığa başladı
 • 128 Oy
  Başarılı.Yarın ATV den teklif gelir..
 • 122 Oy
  Bu asker kaçağı adam mı olmuş ta siyaset konuşuyor
 • 122 Oy
  işsizmi kaldın ortaç
 • 115 Oy
  Bu insanı da sanatçı diye yıllardır bu ülkede empoze ettiler ya,işte akp nin ülkemize kazandırdığı uluslararası arenadaki gururumuz,büyük sanatçı,şarkıları yıllardır unutulmadan,sıkılmadan dinlediğimiz nice sanat kitaplarına konu olan eserlerin büyük sahibi.Ülkesini o kadar çok seviyorki kazancının çok büyük kısmını ülkenin kalkınması ve eğitimi için seve seve gözünü kırpmadan kumarhanede bırakabilmiş bir değerler abidesi.
 • 92 Oy
  yaz geliyor,sen şarkını yap,3-5 hatunla havuz başında klip çek ,yorma o küçük kafacığını böyle işlere aşar yavrum seni ...
 • 89 Oy
  erdogan beyle düet yapın.. yalancı bahar klibi
 • 84 Oy
  Ahmet kayayı linç eden zihniyet şimdide Yalama pesinde
 • 82 Oy
  Demek ki NEYMİŞ bundan sonra SERDAR ORTAÇ ta dinlemicekmişiz..!!*
 • 75 Oy
  sen hep güçlüden yana yalakalık yapan onurunu çıkarına feda eden bir yapıda olduğunu herkes bilir.28 şubat sürecinde de AHMET KAYAYA SALDIRDIĞIN HALA HAFIZALARDA
 • 71 Oy
  Dönem adamı yalaka serdar sanatcı bozuntusu
 • 64 Oy
  yalakalık sen kimsin ki CHP yi kutuplaştırmakla suçluyorsun esas bu işi yapan kim belli
 • 63 Oy
  adamın dibisin serdar ortaç harbisin dobrasın seviyoruz seni
 • 34 Oy
  @zozey23 yav he he bir o birde sen dip yaptınız kumar arkadaşınmı ;)
 • 63 Oy
  aferin sanat camiasından biri nihayet ''hakkı'' söyledi
 • 3 Oy
  @fatih8281 Ahmet kaya yı ben mi protesto ettim.Sonra çıkıp özür diledin..
 • 56 Oy
  Yahu cürümün neki siyaset yapıyorsun hadi yaptın niye muhalefeti eleştiriyorsun iktidar dururken. azıcık beynini çalıştır kimin dili yumuşak kim ayrıştırıyor gözün görmüyorsa kulağın duysun bu ülkede geldiklerinden beri varsa yoksa yara kaşıyorlar neyi çözebildiler... ülkeyi kutuplaştırmak derken; Eyyyy..... falan filan 7/24 aynı terane... Haa eğer paran bittiyse tabi yağ kuyruğuna sen ve senin gibiler koşun koşun....
 • 52 Oy
  KUTUPLAŞTIRAN KİM ACABA? BEN Mİ DEDİM YA BERTARAF OLURSUNUZ YADA BİR TARAF OLURSUNUZ DİYE. BEN MİLLİYETCİYİM ANCAK HAYIR VERENLER TERÖRİST DİYENLERİ BEN Mİ SÖYLEDİM. HANGİ YAĞDAN KULLANIYORSUN YALAKALI SÖYLEDE BİZDE ÖĞRENELİM.
 • 51 Oy
  Serdar ortaç: Daha yumuşak ve kucaklayıcı bir dil kullanmak ülkemizin geleceği için çok önemli" Elbette önemli bizde diyoruz önemli bunun önemini bilmeyen varmı ama sonuc % 50 yi zor tutuyorum hayır diyen pkklı fetöcü ya terörist ya vatan haini bunu muhalefet söylemedi kim kimi kucaklıyacak onu bir daha düşün derim.
 • 51 Oy
  Şaşırdık mı? Asla!
 • 46 Oy
  siyaset bu cınım bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemezsin bak sonra
 • 43 Oy
  Bunadığı kesin taze eş yaramadı sana
 • 33 Oy
  Referandumda hayır diyenlere terörist diyen muhalefetti değil mi sanatçı bozuntusu Serdar.
 • 32 Oy
  Ruzgâr nereden eserse,oraya cevir yuzunu.Sen git kumarini oyna,karinla paparazzilere poz ver ve lutfen sus...
 • 31 Oy
  "Muhalefet ne yazık ki konuşmaya açık değil" "Her şeye muhalefet ederek bir yere varılmaz. Ülkedeki kutuplaştırmayı devam ettiriyorlar.SEN NERDE YAŞIYORSUN? ANAYASAYA AYKIRI DAVRANLARA NE DİYEÇEKSİN? SEN ANAYASAYA AYKIRI DAVRAN,İTİRAZ EDİNCE SUÇLU OL,KUTUPLAŞTIRMAÇI OL,BUNUN NERESİNİ KONUŞAÇAKSIN.
 • 31 Oy
  Boş boş boş bu adam yorum bile gereksiz bu adama
 • 30 Oy
  Aç kaldın galiba.Kendi gibi düşünmeyenleri hain ilan eden kim acaba?
 • 24 Oy
  Köşe yazarı olmaya karar vermiş. Bu kadar uzun yorumu bir şarkıcı da ilk defa görüyorum.
 • 24 Oy
  bu resimde gördüğünüz adam dönem adamıdır.bulunduğu dönemde kim güçlüyse onun yanında. zamanında ahmet kaya ya neler dedi neler. sonra millet ve tayyip ahmet kayacı olunca oda bi anda çark etti. şimdi de tayyipçi oldu. yada güçlüden yana ne derseniz deyin. yarın bu adam bu söylediklerim yanlış anlaşıldı özür diliyorum derse şaşırmam. (güçlüden yana olanlar korkak ve kaypak olurlar güç merkezi değiştikçe döner sonunda firildak olurlar) #uğurmumcu
 • 23 Oy
  SERDAR TARKANDAN DAHA ADAMMIŞSIN..BRAVO..HELAL SANA
 • 20 Oy
  buda senin naçizane yorumun serdar efendi,unutmaki yarısı seninle aynı görüşte değil .güçlü lider dediğin aşırı çoğunluğu alandır.
 • 5 Oy
  @senoll17 HEMEN DİLLER ÇÖZÜLMÜŞ...ALLAH SİZİ BAŞA GETİRMESİN HİÇ BİR ZAMAN EZİK KALIN İNŞALLAH
 • 17 Oy
  sen kimsin buna karar verecek hala chp derdindesin anlayamamış olman doğal zaten o kesim senin gibilerden faydalanıyor onlara bilinçli okumuş adam yaramaz derdimiz parti derdi değil bunu senin anlamaman çok doğal o partidende hayır diyenler var
 • 5 Oy
  @ginlik CEHAPE NİN DERDİ HIR ÇIKARMAKTAN BAŞKA BİŞEY DEĞİL...
 • 16 Oy
  Binlerce dansöz var.
 • 15 Oy
  ADAMA SEN KİMSİN DİYE SORARLAR KUMARBAZ İNSAN.
 • 13 Oy
  Hani ATATÜRK çuydun sende moda ya uydun ya 10 tane cd var bende ama artık almam elimdeki cdlerinide kırdım sanatcı dediğin taraflı olmaz siyaset yapmaz
 • 13 Oy
  helal olsun sana gerçekleri gören bir sanatçı...
 • 13 Oy
  Serdarcım sen olayı yanlış anlamışsın iktidarla muhalefeti karıştırmışsın sen ilaçlarını mı almadın yoksa dün akşam yine çok mu kaybettin rulette

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.