YURTHABER

Şiddet Mağduru Kadınlar Için Yarışacaklar

Rus Sanat ve Kültür Derneği tarafından düzenlenecek "Antalya Kraliçesini Arıyor" güzellik yarışmasından elde edilecek gelir ile şiddet mağduru ve ihtiyaç

Rus Sanat ve Kültür Derneği tarafından düzenlenecek "Antalya Kraliçesini Arıyor" güzellik yarışmasından elde edilecek gelir ile şiddet mağduru ve ihtiyaç sahibi kadınlara yardım edilecek.

Rus Sanat ve Kültür Derneği, Nikoldom Emlak işbirliğiyle 11 Mart'ta gerçekleştirecek "Antalya Kraliçesini Arıyor" güzellik yarışmasının tanıtımı için Konyaaltı Tenpin restoranda basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Dernek Başkanı İrina Balcı, Antalya'da çok sayıda Rus vatandaşının yaşadığını söyledi. Rus Sanat ve Kültür Derneği'nin 2 yıl önce kurulduğunu, hedeflerinin Rus kültürünü korumak ve tanıtmak olduğunu belirten Balcı, Antalya'da Rus vatandaşlarına eğitim, hukuk, iş dünyası, vize almada yardımcı olduklarını ve ihtiyaç sahibi insanlara maddi ve manevi destek verdiklerini kaydetti.

Balcı, düzenleyecekleri güzellik yarışması ile farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini bildirdi.

-Yarışmaya 100 kişi başvurdu-

Sponsor olan Nikoldom Emlak'ın sahibi Olga Shevtsova ise Antalya'da kadınlara yönelik bir çok çalışma yapıldığını ifade ederek, "10 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Türkiye benim ikinci memleketim oldu. Rusya'da olduğu gibi Türkiye'de de kadınların mağdur olduğunu görüyorum. Ben de bir kadın olarak bir şeyler yapmak istedim. Daha önce Rusya'da düzenlediğim güzellik yarışmasının Antalya'daki kadınların yararına da yapabileceğimi düşündüm" dedi.

Shevtsova, amaçlarının kadınların kadınlara destek olabileceğini göstermek olduğunu vurgulayarak, güzellik yarışmasından elde edilecek gelirle şiddet mağduru ve ihtiyaç sahibi kadınlara yardım edileceğini aktardı.

Shevtsova, 11 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek "Antalya Kraliçesini Arıyor" güzellik yarışması için 100'e yakın başvuru aldıklarını, bunların içerisinde 15'inin seçilerek finalist olduğunu anlatarak, yarışmada birinci seçilene altın takı set, ikinciye gümüş set, üçüncüye de ise yurt içinde tatil hediye edileceğini bildirdi.

Muhabir: Şamil Kahveci