HABER

Şırnak'tan çok acı haber! Ateşe anında karşılık verdi ama...

Şırnak'tan çok acı bir haber geldi. Uludere ilçesindeki Bestler Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada bir asker şehit oldu.Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Bestler Dereler mevkisinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon devam ediyor. Şehit askerin naaşı törenin ardından memleketine gönderilecek

Operasyonda arazi arama tarama faaliyeti sırasında teröristler tarafından güvenlik güçlerine ateş açıldı.

Açılan ateşe anında karşılık verilmesiyle çıkan çatışmada bir asker ağır yaralandı. Yaralı asker, helikopterle kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen şehit oldu.

MUŞ'TA KISTIRILDILAR

Muş’ta ise sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan operasyonda 16 kişilik PKK’lı terörist grubun kıstırıldığı belirtildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve kullanıldıkları sığınak, barınak ve depoları tahrip etmek, şüphelilerin ikametgahlarında savcılık ile koordineli arama faaliyetleri yapmak üzere "Şehit Jandarma Binbaşı Arslan Kulaksız-2017 Operasyonu" düzenledi.

2 gün önce 2 terörist grup arasında yapılan telsiz görüşmelerinin ardından bölgeye gönderilen İHA'lar tarafından tespit edilen 16 kişilik grup, güvenlik güçleri tarafından kıstırıldı.

Kobra helikopter ve obüslerle bölgenin yoğun ateş altında tutulduğu belirtildi.

Geri Dön