YEMEK

Somon İle Yapabileceğiniz 6 Enfes Yemek Tarifi!

Somon İle Yapabileceğiniz 6 Enfes Yemek Tarifi!

Somon, birçok şekle girip her defasında afiyetle yenilen ender balıklardandır. Deneysel mutfak çalışmalarına da çok uygundur. Yanına ne hayal ederseniz edin, somon sizi hiç mahçup etmez.

Somon Köftesi

Somonu çok popüler olan kırmızı kinoa ile kullanarak bir başka boyut kazandırıyoruz.İçinde ısırdıkça ağzınıza gelen avokado ise olayı daha da dayanılmaz hale getirmekte katkıda bulunuyor.

Somon Köftesi Tarifi Burada!


Buharda Somon

Somonu ızgarada pişirdiğinizde yoğun olan tadı daha da güçlenir ve belki bu sebeple bazılarımız için ağır bir balık olarak algılanır. Buhar yöntemi kullandığınızda ise daha sadeleşecek ve hafifleyecek olan somon ilk tercihiniz olacak.Evinizin de kokmayacağının garantisini veriyorum.

Buharda Somon Tarifi Burada!


Rezene ve Portakallı Somon

Rezene hafif ,kendine has kokusu olan bir sebze. Portakalın yumuşak ve tatlı-ekşi tadı ile somon birlikte piştiğinde bambaşka bir görünüme kavuşuyor.

Rezene ve Portakallı Somon Tarifi Burada!


Pancar İle Marine Edilmiş Somon

Somonu, tuz-şeker ve pancar ile hiçbir ısıya maruz kalmadan, doğal yollardan pişirebilir, renk geçişleriyle herkesi etkileyebilirsiniz. Minimum marine süresi 1 gün olan bu yöntemde 2 gün sabrederseniz sonuçtan siz de çok memnun kalırsınız...Beklemeye değer..

Pancar İle Marine Edilmiş Somon Tarifi Burada!


Somon Tartar

Bu atıştırmalığın mevsimi yok. Aç olmanız gerekmez. Davet vermeniz gerekmez. Bazılarımız için harika bir başlangıç tabağı bazılarımız için ana yemek kadar değerli...istemeniz yeterli... 20 dakika sonra rengarenk somon tartarınız hazır! Kızarmış ekmeğiniz üzerinde sizi bekliyor olacak.

Somon Tartar Tarifi Burada!


Somona Sarılmış Kuşkonmaz

Kuşkonmazın canlı rengini ve yoğun lezzetini öne çıkarmak somon füme dilimleri ile mümkün.

Somona Sarılmış Kuşkonmaz Tarifi Burada!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön