Son dakika! Meslektaşını öldüren asistan doktor tutuklandı

Sarıyer Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde birlikte çalıştığı meslektaşını defalarca bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen doktor Yavuz Sümter çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde meslektaşı Kaan Erol'u bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Yavuz Sümter, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Yavuz Sümter, ifadesi alınmak üzere savcılığa çıkarıldı. Savcılık, Sümter'in tutuklanmasını talep etti.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Sümter, "kişiyi yerine geçirdiği kamu göevi nedeniyle öldürme", "canarca hisle öldürme" suçundan tutuklandı.

Pişman olduğunu söyleyen Sümter'in ifadesinde, üç aydır birlikte çalıştığı asistan doktorların kendisine mesleki baskı uyguladığını ve yaşanan tartışma sonucu olayın meydana geldiğini söyledi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu meslektaşımın yaşadığı durum asistanlığın kanayan yönüdür. cerrahi faşizm de denilir kıdemli olan alttaki çömezini dilediğince kullanır .branşları bu arkadaşların yüksek olasılık ile ortopedi yada anestezidir.bıçaklayan eminimki çömez olan yeni başlayandır ve bıcakla dolaştığına göre hastane de güvenlik sorunludur sonuç ağır iş yükü ve üstteki kıdemli doktor ve şef baskısı bu hataya bu insanı zorlamıştır. yoksa 40 bıcak darbesi kimse kimseye yapmaz kimbilir o yeni başlayan asistana neler yaptılar asistanlığı yaşamayan dediğimi anlayamaz ölen baskı sınırını aşmamalı idi. ders olsun
Bıçak kaliteli, piyasa bıçağı değildir, katilin bıçaklara meraklı bir doktor olduğu ortada, belkide bu durum katil olmasına sebep oldu, Allah sabırlar versin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler