Son dakika! Wikipedia Türkiye'de erişime açılıyor (Vikipedi neden kapatılmıştı?)

Son dakika haberi... Anayasa Mahkemesi'nin, Wikipedia'nın erişime kapatılmasını hak ihlali sayan kararının gerekçesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Son dakika! Wikipedia Türkiye'de erişime açılıyor (Vikipedi neden kapatılmıştı?)

Anayasa mahkemesi'nin, Wikipedia'nın erişime kapatılmasını hak ihlali sayan kararının gerekçesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anayasa mahkemesi, oy çokluğu ve 6 üyenin karşı oy yazısıyla alınan kararı Ankara 1. Sulh ceza mahkemesine de gönderdi. Mahkemenin kararı bilgi teknolojileri ve iletişim kurumuna iletmesiyle birlikte Wikipedia erişime açılacak.

Anayasa mahkemesi, kararın gerekçesinde, Wikipedia'nın kapatılmasının demokratik toplum düzeninin gereklerine uymadığını vurguladı. Wikipedia'nın kapatılmasını haklı gösteren vahim nitelikte bir içerik olmadığı belirtildi.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN GEREKÇELİ KARAR İÇİN TIKLAYIN

VİKİPEDİ NEDEN KAPATILMIŞTI?

Vikipedi'ye 2017 yılında, 'Türkiye'yi çeşitli terör gruplarıyla aynı düzlemde ve iş birliği halinde göstermeye çalışan yazı ve yorumlar' nedeniyle erişim engellenmişti.

Wikipedia'ya yönelik, "teröre karşı iş birliği yapmak yerine, Türkiye'ye uluslararası arenada karalama kampanyası yapan çevrelerin parçası olarak hareket eden bir bilgi kaynağı haline gelmesi" gerekçesiyle erişim engeli uygulaması getirilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
❤❤❤ yaşasın bilgiye erişim.
Yazık 3 4 senedir kapalı millet merak edip bişileri araştırıyor. Ona da karşınız
La öcalanın kardeşini vergi ödediğim kanala çıkarıp, başka olaylara tepki gösteren hükümet kadar komik ne var hayatta ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler