Mynet Trend

         

Takamatsu

Takamatsu

Genel Bilgiler

Bahçelerin ve Udon'un Şehri Takamatsu, Japonya'nın Kagawa Bölgesi'nde kalan bir şehri Bu şehir, Japonya'nın güneyindeki Shikoku Adası'nda bulunuyor ve 420,000 civarında bir nüfusa sahip.

Bahçelerin ve Udon'un Şehri

Takamatsu, Japonya'nın Kagawa Bölgesi'nde kalan bir şehri Bu şehir, Japonya'nın güneyindeki Shikoku Adası'nda bulunuyor ve 420,000 civarında bir nüfusa sahip. Takamatsu limanı, Şikoku içine bir giriş noktası olarak hizmet verir.

Şehirde bulunan ana manzaralardan en önemli 2'si Ritsurin Parkı ve Sembol Kulesi'dir. Ristsurin Parkı, bir diğer deyişle "kestane koru bahçesi" Japon bahçelerinin temellerinden ve ülkede ünlü olmuş bahçelerden biri. Geçmişi 17. yüzyıla kadar dayanır ve köprüler ile çaprazlanmış, etrafı gür yeşilliklerle çevrili tepeler bulunur.

30. katından size harika bir manzara sunan Sembol Kulesi, şehrin önemli yerlerinden biri. Sembol Kulesi gezilecek yerlerin en başında gelse de, şehrin kendisi vakit geçirmek için zaten güzel bir yer. Eğer alışveriş yapacak bir yerler bakıyorsanız pek çok iyi alışveriş merkezi ve uygun fiyatlı tasarım ürünü satan yerleri burada bulabilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön