Tate Modern'de geleceğin "Gaming House" konsepti gösterildi

Dizayn firması Populous‘un gösterişli yeni konsept tasarımı, en iyi Gaming House’ların gelecekte nasıl olabileceğini gösteriyor. Konsept, Kasım ayında Londra’daki Wired Live the Tate Modern‘de izleyicilerle buluştu.

Tate Modern'de geleceğin "Gaming House" konsepti gösterildi

Dizayn firması Populous‘un gösterişli yeni konsept tasarımı, en iyi Gaming House’ların gelecekte nasıl olabileceğini gösteriyor. Konsept, Kasım ayında Londra’daki Wired Live the Tate Modern‘de izleyicilerle buluştu.

Ev, profesyonel espor oyuncularının yaşaması ve seyircilerin maçları izleyip, tecrübe etmeleri için alanlar barındırıyor.

gaming-house-of-the-future

İlk olarak, sokak seviyesinde belirlenen bir kamu alanında kaykay pisti ve tırmanma duvarı yer alıyor. Bu kısım, insanları etkinlik dışı günlerde de çekebilmek için tasarlanmış. İç kısımdaki binanın altında seyircilerin büyük ekranlarda olayları takip edebilmeleri için amfi tiyatro bulunuyor. ‘The Cave‘ adı verilen bölüm ise seyircilerin espor maçlarını ‘açılıp kapanabilen ve hipodromu saran LED yüzeyde’ izlemelerini sağlıyor.

Oyuncular, içi boş bir tiyatro binası olup bütün desteklerinden ayrılan ve bina iskeletiyle bitişik ‘The Egg‘de ikamet edecek.

Sağlık, performans ve yaşam içi ayrı bölmeler olacak. Örnek oalrak, Populous’a göre, bu dizaynın sebebi antrenman yapılarını tek kulede toplayıp, iyileşme ve rahatlama alanlarını (havuz, bahçe gibi) bir diğerinde tutarken bunlar arasında fiziksel bir ayrım sağlamak.

Güney Kule uyuma alanlarını, salonu, spor salonunu ve fizyoterapi odasını barındırırken, Kuzey Kule daha çok antrenman ve veri analizine odaklanıyor. ‘The Cube‘ adı verilen bölüm her oyuncunun kendine özel ‘savaş istasyonu”nu içerecek.

İki kule dizaynı var olan iki bina üzerinden çalışacak: birinci, eski bir sinemanın etkinlik alanı, interaktif gösteri ve perakende satış deneyimi olarak yeniden düzenlenmesi; ikincisi ise, takımın iş merkezi olacak.

Az ışıklı odaların yorucu etkisine karşı, gelecekteki gaming house’un yaşam alanları gün ışığını bolca alacak şekilde açık olacak ve oyuncular için iki bahçe alanı barındıracak.

Geleceğin gaming house’u aynı zamanda ‘Yeniden şarj etme ve İyileşme İstasyonları’ barındıracak. Oyuncular bir beslenme programına sokularak takımın özel doktorları, fizyoterapistleri ve spor psikolojistleri tarafından tedavi edilecek.

Populous’un dizayn ettiği bir diğer proje ise bir sonraki hafta kapılarını açacak olan multi-milyon pound’luk Texas’taki Espor Stadyumu.

Dizayn firmasına göre geleceğin gaming house’u konsepti şimdilik sadece bir konsept, böyle bir projeyi gerçeğe çevirmek oldukça yüksek bir finansal yatırım gerektirebilir.

Kaynak: https://dijitalsporlar.com/

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler