Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Tatilde en sık yapılan 5 hata

  Bayram tatiline günler kaldı. Tatilcilerin sağlık sorunu yaşamasını istemeyen uzmanlar uyarıları art arda sıraladı. Tatilde yapılan yanlışlar yüzünden kişiler tatillerinden keyif almak yerine hastalıklarla boğuşarak geçirmek zorunda kalabiliyor. Peki en sık yapılan hataların başında neler geliyor ve nasıl önlem almak gerekiyor?

  Aman, dikkat! Tatiliniz işkenceye dönüşmesin

  Dokuz günlük bayram tatilinde kendinizi serin sulara atacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Tatile çıkarken sağlıklı günler geçirmeniz için bazı noktaları atlamamalısınız. İşte en sık yapılan tatil hataları...

  AÇIK BÜFEDE FAZLA VAKİT GEÇİRMEK

  Tatilde açık büfelere karşı mesafeli olmakta fayda var. Kafanızda sağlıklı bir kahvaltı için gerekli olan yiyecekleri düşünerek açık büfeye yaklaşın. Pilav, kızartma, makarna ve tatlılardan uzak durup ızgara ve sebzelerle bir menü belirlemek, bol su içmek ve hareketli olmak tatilden kilo almadan dönmeyi garanti eder.

  BÜTÜN GÜN ŞEZLONGDA YATMAK

  Bütün gün şezlongda güneşlenmek yerine, bol bol yüzmek, plajda top oynamak, sörf, yelken, dalma gibi su sporlarını yapmak veya bunları öğrenmeye çalışmak da çok etkili kilo kontrol yöntemleridir.

  GÜNEŞTE FAZLA KALMAK

  Güneşe aşırı maruz kalmanın zararları oldukça yüksek. Güneş ışığında bulunan ultraviyole dalgalar DNA hasarına yol açarak, deri hücrelerinde yapısal değişikliklere yol açabiliyor. Bu değişiklikler sonucu hasarlı hücrelerin büyümesi, çoğalması deri kanserini kolaylaştıracak ortamın hazırlanmasına neden oluyor.

  SIĞ SUYA ATLAMAK

  Aşırı yüksekten aşağı atlandığında su beton etkisi yaratarak vücutta kırılmalara, şuur kaybına sebep olabilir. Sığ suya balıklama atlama boyun kırıklarına, felçlere, kafanın sert zemine çarpmasına neden olabilir. Suya atlarken bu tarz tehlikelere dikkat etmek gerekir.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler