TBMM mavi balina raporu aileleri korktu

İnternet kullanımı her ne kadar büyük avantajlara sahip olsa bile yine de TBMM mavi balina raporu bunun aslında hiç öyle olmadığını gösteriyor. İşte son günlerin tartışmalı konusu olan mavi balina ile ilgili haberimizin detayları.

TBMM mavi balina raporu aileleri korktu

Online dünyanın getirdiği karanlıklar çok farklı sonuçlara neden olabiliyor. Uzun süredir ismini duyduğumuz mavi balina oyunuyla ilgili TBMM raporu yayınlandı. Raporda yaklaşık olarak 150 çocuğun ölümü ile ilgili mavi balina şüphesi yer alıyor.

Mavi balina oyunu öncelikli olarak bir çocuğun oyuna herhangi bir bağlantı üzerinden kayıt olması ile başlıyor. Hemen ardından çocuklara çeşitli komutlar veriliyor ve kişisel bilgileri çalınıyor.

Oyunla ilgili yapılan bir röportajda, “Bu oyuna katılan kişilerden, çoğu şiddet içeren 50 talimatı yerine getirmesi istenmektedir. 50 günlük bir süreyi kapsayan bu komutlar arasında derin olmayacak şekliyle kol ve bacakların kesilmesi, belirli bir süre boyunca oyunu oynayanın kimseyle görüşmemesi, yüksek sesle müzik dinlemesi gibi aşamalar yer almaktadır. 50’inci günün sonunda da oyunu oynayana, son aşama olan ‘yüksekten atlayarak ya da kendini asarak intihar etme’  komutu verilmektedir.” denildi.

Sadece bu ifadeler bile oyunun adeta kan dondurucu boyutta olduğunu gösteriyor. Peki sizce bu tür oyunlarla nasıl mücadele edilebilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Teknoloji bağımlılığına karşı meclis harekete geçti

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler