HABER

Terörist cesetlerini yine teröristler topladı

Tunceli'de PKK'ya ağır darbe. 8 terörist operasyonlarda öldürdü. Öldürülen teröristlerin cesetleri yakalanan diğer PKK'lılara toplatıldı. Öte yandan Adıyaman'da PKK terör örgütüne yönelik operasyonda 8 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerin sığınağında cephanelik ele geçirilirken, kırsalda yapılan operasyon kapsamında teröristlerin gizlendiği sığınak bulundu. Adıyaman Valiliği'nden 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin açıklama geldi.

Tunceli'nin Hozat, Çemişgezek ve Ovacık ilçeleri üçgenindeki Aliboğazı Vadisi'nde PKK'ya karşı 27 Nisan'dan bu yana sürdürülen operasyon sabah saatlerinde tamamlandı ve birlikler üslerine döndü.

Operasyonlarda 8 terörist öldürüldü, 2'si yaralı toplam 12 PKK'lı da güvenlik güçlerine teslim oldu.

SIĞINAKTAN CEPHANELİK ÇIKTI

Adıyaman'da dün terör örgütü PKK'lılara yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen 8 teröristin sığınağında cephanelik ele geçirildi. Jandarma tarafından kırsalda yapılan operasyon kapsamında teröristlerin gizlendiği sığınak bulundu. Sığınakta 1'i otomatik 4 tüfek, 5 el bombası, uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı, 2 telsiz, 3 bıçak, dürbün, çok sayıda mermi ve fişek ile sırt çantaları, örgütsel döküman ve bazı yaşamsal malzeme ele geçirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Adıyaman Valiliği, 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"BTÖ mensupları tarafından teslim ol çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine Bayraktar/ Silahlı İHA ve bölgeye sevk edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uçaklar tarafından ani yakın hava desteği icra edilmiş ve belirlenen hedeflerin tamamı etkisiz hale getirilmiştir. Yakın hava desteğinin bitimine müteakip operasyon bölgesinde önceden tertiplenen birlikler tarafından başlatılan arazi arama ve tarama çalışmaları halen devam etmekte olup, silah, mühimmat, örgütsel doküman ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi." (DHA)


Geri Dön