Tesla Model S otopark ’ta patladı

Çin’deki en büyük metropollerden biri olan Şanghay’da Pazar günü talihsiz bir olay yaşandı. Şehir merkezinde bulunan bir yeraltı otoparkında park halindeki bir Tesla Model S aniden patladı.

Son derece şiddetli olan bu patlama otoparktaki kapalı devre güvenlik kameralarına anbean yansıdı. Kaydedilen görüntüler Model S’ten önce yoğun bir duman çıktığını birkaç saniye sonrasında ise aracın alevler içinde kalarak patladığını gösteriyor. Güvenlik kameralarının birkaç saniyeliğine kayıt yapamaması ise patlamanın ne denli hızlı ve şiddetli gerçekleştiğini açıkça gösteriyor.

Kamera kayıtlarının önce Twitter sonrasında ise diğer tüm sosyal mecralarda paylaşılmasıyla olayın görüntüleri çok hızla bir şekilde yayıldı ve kısa sürede tüm dünyada gündem oldu. Herkes de büyük bir endişe duygusu uyandıran patlama görüntüleri en çok da Tesla sahiplerini korkuttu.

Yaşanan bu talihsiz kazanın üzerinden tam bir gün geçti; olay henüz çok taze ve bu nedenle patlamanın nedeni henüz tespit edilemedi. Tesla, Pazartesi sabahın erken saatlerinde Çin medyasına, “Şanghay’da meydana gelen kazayı öğrenir öğrenmez uzmanlardan oluşan bir ekimizi gönderdik. İlgili departmanlarla sürekli iletişim halindeyiz ve kaza araştırmasını destekliyoruz. Mevcut bilgilere göre kazada herhangi bir can kaybı meydana gelmedi” minvalinde bir ilk açıklamada bulundu.

Tesla-Model-S-1

Tesla’nın saha uzmanları ise şu anda Çin’de ve kazanın gerçekleştiği yeraltı otoparkında birtakım incelemelerde bulunuyor. Olay yerinden gelen ilk bilgiler ise yanarak patlayan Model S’in çevresinde park halinde bulunan üç farklı aracı tamamen yok ettiğini gösteriyor.

Anlaşılan o ki bu kaza Tesla‘nın Model S için verdiği en zor sınav olacak. Kaza araştırmaları Tesla uzmanları tarafından büyük bir titizlikle icra edilirken Çin Hükümeti kaza ile ilgili detaylı bir soruşturma başlattı. Bu durumda Tesla’nın araştırmalarını bir an önce araştırmalarını tamamlayarak bir rapor oluşturması ve en büyük müşterilerinden biri olan Çin’e hesap vermesi gerekiyor. Amerikan otomotiv devine Çin’de ve tüm dünyada büyük bir kamuoyu baskısı var. Çünkü bu 2013‘ten beri dünya genelinde yanan veya patlayan 15. Model S. Yani Tesla sadece Çin’e değil tüm dünyaya Model S ile ilgili akla mantığa uygun, tatmin edici bir açıklama borçlu.

Avengers Infinity War’da kimler öldü? Kimler hala yaşıyor?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ŞUAN SON DERECE GÜVENSİZDİR, BU KONUDA DAHA AŞILACAK ÇOK YOL VAR ...
@mufoto mesela?
@hasan_kilich PİL GÜVENLİĞİ VE HAFİF KAZA SIRASINDA BİLE OLUŞABİLECEK PATLAMALARI ENGELLEMEK ÇOK GÜÇ. . ŞUAN ELEKTRİKLİ ARAÇ KULLANANLAR TAMDA HABERDE ANLATILDIĞI GİBİ BİRNEVİ KOBAYDIRLAR, NASIL KAZA VE NASIL SONUÇLARI OLABİLECEĞİ BİLİNMİYOR , KAZALAR YAŞANDIKÇA ÖNLEMLERİ ALINIP SORUNSUZLUĞA ERİŞEBİLECEKLERDİR ARAÇLAR BUDA YILLAR SÜRECEK...
elin çininde otoparkta kamera var ve görüntülerini kullanabiliyor. bizim ülkemizde kamera olan otopark kaç tane var ki. arabanı bırakıyorsun paranı veriyorsun bıraktığın gibi bulamıyorsun otoparkçı zaten mafya birşey diyemiyorsun. kamera yok birşey yok. Allah korusun böyle bi patlama olsa bizim insanımız hak da iddia edemez. çünkü kanıtı yok. açıkçası daha çok ekmek yememiz lazım bizim.
Li-po piller güvenilir değil.alternatif pil teknolojisi geliştirilmeli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler