TRT için kampanya başlatıldı: Vergi payı kalkacak mı?

Kamu yayıncılığı yapmakla yükümlü TRT’nin, cumhurbaşkanlığı seçiminde taraflı yayın yapması nedeniyle internette imza kampanyası başlatıldı.

TRT için kampanya başlatıldı: Vergi payı kalkacak mı?

Change.org’da başlatılan kampanyada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlar olarak, adil ve eşit şekilde tüm adayların mitinglerinin canlı yayınlanmasını ve haber yapılmasını istiyoruz. Çerkezköy Organize Sanayi’deki fabrikaların başarıya ulaşarak TRT payı ödememesi gibi, bizler de aynı başarıya ulaşalım.”

Kampanyada kısa sürede 20 bine yakın imza toplandı.

17 Nisan ile 6 Mayıs tarihleri arasında Saadet Partisi ve HDP’ye hiç yer vermeyen kamu yayıncısı TRT, İYİ Parti’ye 9.5 dakika ayırmıştı. AKP-MHP ittifakınaysa 37 saat 40 dakika 2 saniye ayrılmıştı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, adaylığını açıklamasının ardından ilk mitingini Yalova’da düzenlemiş ancak TRT bu mitingi duyurmamayı tercih etmişti.

İYİ Parti de geçen nisanda binlerce kişinin katıldığı kurultayına hiç yer vermeyen TRT’ye abaküs, kongre fotoğrafları ve hesap makinesi göndermişti. (Diken)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
DEVLET FABRIKA İŞLETMEZ DENILIP SATILIYOSA TELEVIZYONDA İŞLETMEZ HELEKI BU TRT 80 MİLYONDAN HER YIL PARA KESILIYOSA HEMEN SATILMALI TRT BIZDEN ALIP BOL KESEDEN HARCIYO BU MİLLETTEN TRT YE TOPLANAN PARALARIN NERE HARCANIYO BELLİ DEGIL
İzlemediğimiz TRT hakkında neden vergi ödeyelim ?
her elektrik faturası geldiğinde hakkım zehir zıkkım olsun diyorum .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler