SPOR

Türkiye gruptan nasıl çıkar? Çıkarsa kiminle eşleşir?

Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti maçına saatler kala gruptan nasıl çıkacağımız ve çıkmayı başardığımız takdirde olası rakiplerimiz herkesin merak ettiği 2 soru. Peki Çek Cumhuriyeti'ni yenmeyi başarırsak bizi hangi ihtimaller bekliyor? İşte tüm detaylar...

Türkiye gruptan nasıl çıkar sorusu merak edilen konuların başında ilk sırada yer alıyor. Peki Türkiye gruptan nasıl çıkar? A Milli Takım bu akşam oynanacak olan mücadelede Türkiye gruptan nasıl çıkar sorusunun ilk ihtimaline yanıt aramaya çalışacak. Peki Türkiye gruptan çıkarsa hangi takımla eşleşecek? İşte merak edilen tüm detaylar...

EURO 2016 D grubu son maçında A Milli takım bu akşam gruptan nasıl çıkılır sorusunun ilk yanıtını sahada arayacak. Peki Türkiye Gruptan nasıl çıkar? Son zamanlarda merak edilen konuaların başında gelen Türkiye gruptan nasıl çıkar? sorusu hakkında bütün ihtimalleri sizin için derledik. EURO 2016 D grubu ilk iki maçında oynadığı futbolla eleştiri oklarını üzerine çeken A Milli takımda gözler bu akşam oynanacak Çek Cumhuriyeti maçına çevrildi.

Türkiye EURO 2016 D grubunda oynadığı futbolla büyük hayal kırıklığı yarattı. Ama Türkiye'nin gruptan çıkma şansı hala devam ediyor. Çek Cumhuriyeti maçında 2 farklı kazanır Belçika ve İtalya rakiplerine kaybetmezse Türkiye EURO 2016 D grubunda umutlarını Son 16'ya taşıyacak. Fransada düzenlenen EURO 2016'da ilk kez 24 takımla düzenlenen turnuvada 6 grubun en iyi 4 takımı en iyi üçüncü olarak son 16'da yoluna devam edecek. Türkiye'nin gruptan çıkması için gerekli olan tüm ihtimalleri sizin için derledik. İşte O ihtimaller...

Peki Türkiye Gruptan nasıl çıkar? İşte o ihtimaller...

En iyi üçüncülük için 14 ihtimal!

A Milli Futbol Takımımız'ın en iyi 4 üçüncü arasında olabilmesi için 14 ihtimalleri tek tek sıraladık... Bu ihtimallerden en az iki gruptaki koşullardan birinin gerçekleşmesi durumunda en iyi 4 üçüncüden biri olacağız.

İşte o ihtimaller;

Türkiye gruptan çıkarsa kiminle eşleşecek?

Türkiye'nin Euro 2016'ta turnuvaya devam edebilmesi için bir mucizeye imza atması gerekiyor. Peki mucize gerçekleşirse Türkiye'nin 2. turdaki rakibi kim olacak?

Olası 2 rakip var

UEFA'nın belirlediği kombinasyonlara göre Türkiye'nin en iyi 3.ler arasına girmesi halinde eşleşebileceği 2 takım bulunuyor.

Hangi durumda hangisiyle eşleşiliyor

Türkiye en iyi 3. ler arasında yer almayı başarıp gruptan çıkarsa rakibi ya Galler ya Fransa olacak. Peki hangi durumda Fransa'yla, hangi durumda Galler'le eşleşeceğiz. İşte o ihtimaller.

Fransa'yla eşleşmek için senaryolar

Türkiye'nin Fransa'yla eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B D E (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda) /

A B D F (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, F Grubu'ndaki herhangi bir takım)

Galler'le eşleşmek için senaryolar

Türkiye'nin Galler'le eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B C D (Arnavutluk, Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye) /

B C D E (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, İsveç ya da İrlanda) /

Galler'le eşleşmek için senaryolar 2

Diğer iki senaryo:

*B C D F (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, D Grubu'ndaki herhangi bir takım) /

B D E F (Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda, D Grubu'ndaki herhangi bir takım)

En olası ihtimal

Türkiye'nin bu senaryolar içinde şu anki puanlara bakıldığında içinde yer alması beklenen olasılığı en yüksek senaryonun BCDF olduğunu söyleyebiliriz. Yani Türkiye Çek Cumhuriyeti karşısında istediği sonucu elde eder ve diğer gruplarda da istenen skorlar alınırsa Türkiye ikinci turda büyük bir ihtimalle Galler'le eşleşecek.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler