Ünlü isimlerden 'Evde Kal Türkiye' çağrısı! İşte karantinadan canlı yayın yapan ünlüler

Tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından pek çok ünlü isim vatandaşlara “evde kal” çağrısında bulunmaya başladı. İlk vaka haberinin gündeme gelmesinden hemen sonra ünlü isimler herkesin evde kalması gerektiğini ifade eden paylaşımlar yaptılar.

Ünlü isimlerden 'Evde Kal Türkiye' çağrısı! İşte karantinadan canlı yayın yapan ünlüler

Sosyal medya hesaplarından yapılan “evde kal” paylaşımlarının yanında ünlü isimler ev hallerini de göstermeye devam ediyor. Kendilerini karantinaya alan pek çok isim, vatandaşlara moral vermek için sosyal medya platformları üzerinden canlı yayın açtılar.

Ülkemizde Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla beraber devle kanalında salgının yayılması önlemek amacıyla birçok önlem alındı. İnsanların toplu halde bir araya gelmesini engellemek amacıyla iptal edilen etkinlerden ve yerlerden sonra halka “zaruri haller dışında sokağa çıkmama” çağrısında bulunuldu. Son yapılan hamleyle birlikte ise; risk grubu olarak tanımlanan yaşlılara yönelik “65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara sokağa çıkma yasağı” getirildi. Virüsün kişiden kişiye yayıldığının altı çizilerek gençler ve orta yaşlılardan zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları tavsiye edildi.

EV KONSERLERİYLE HALKI NEŞELENDİREN ÜNLÜ İSİMLER

Büyük kitleleri peşinden sürükleme özelliği bulunan ünlülerden ise; karantina uygulamalarına örnek teşkil eden kareler hızla geldi. Paylaşımların yanında ünlü isimler vatandaşlara moral vermek için sosyal medya platformları üzerinden “ev konserleri” düzenlemeye başladılar. Evde sıkıntılı günler yaşayan ve biraz olsun nefeslenmek isteyen takipçiler ise sanatçıların canlı yayınlarına büyük ilgi gösterdi.

YALIN+SILA

Ev konserlerinin ilk adımı Yalın’dan geldi. Yalın’ın Instagram canlı yayınından yaptığı konser vatandaşlara moral vermeyi başarınca; ünlü sanatçı ikinci canlı yayınında izleyicilerine büyük bir sürpriz yaptı. Yakın arkadaşı Sıla ile ortak konser veren ünlü sanatçının hesabı 462 bin kişi tarafından izledi. Yalın’ın gitarı ile eşlik ettiği canlı yayında başarılı ikili pek çok şarkıya düet yaptılar. Yayın sırasında kendi hesabından da canlı yayın yapacağını müjdesini veren Sıla Yalın’a; “Yaşananlar moralimizi aşağıya çekti. Biz ne kadar moralimizi yüksek tutmaya çalışsak da küçük kuyulara düştük zaman zaman. Sen bana ‘Bunu yap iyi gelecek’ demiştin, gerçekten iyi geliyormuş. Ben de böyle bir yayın yapacağım” dedi.

Canlı yayının bitiminde Sıla kendi hesabından; “Canım dostum! Biraz iyi geldiysek sevenlerimize ne ala! Ki sen benim gözyaşlarımı da gördün” yazısı ile bir hikaye paylaştı.

GÖKHAN TÜRKMEN

Şarkılarıyla sevenlerine keyifli dakikalar yaşatan Gökhan Türkmen’in canlı yayınına kızı Nil Rona konuk oldu. Baba kız herkesin çok sevdiği şarkıları birlikte seslendirerek takip edenlerin yüzünü gülümsetmeye başardılar.

SONER SARIKABADAYI

Her gün konser vereceğini duyuran diğer bir isim ise; Soner Sarıkabadayı oldu. Canlı yayında “evinizde kalın” çağrısında bulunan başarılı sanatçı sevilen şarkılarını karantinadakiler için söyledi.

ALEYNA TİLKİ

Instagram hesabından karantinada olduğunu belirten Aleyna Tilki ise canlı yayınında konser vermek yerine takipçileri ile aşk hakkında konuşmayı tercih etti. Aşka inanmaktan vazgeçmeyenlerin sonraki zamanlarda illa ki vazgeçeceğini söyleyen Tilki, ”Çünkü canları acımıştır. Kandırılmıştır onlar, ihanete uğramıştır. Acıtmıştır onları düşüncesizce. O yüzden aşka inanmaktan vazgeçmişlerdir” ifadelerini kullandı.

FATMA TURGUT

Model grubundan ayrıldıktan sonra kariyerine tek başına devam eden Fatma Turgut da Instagram’dan canlı yayın yapan isimler arasında yer aldı. Turgut sevilen şarkılarını sosyal medyadan bir kez de hayranları için söyledi.

GÜLSİN ONAY

Sosyal medya konserleriyle ses getiren ünlü isimler içerisinde piyanist Gülsin Onay da bulundu. Bu kadar ses getireceğini düşünmediğini belirten Onay’ı 1 milyon kişi izledi.

Ayrıca buraya tıklayarak açılacak sayfadan yeni etkinlikleri takip edebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler