Ünlü yazardan ABD Başkanı'na: Beceriksiz Ahmak

Ünlü yazar Stephen King Twitter’da, Trump’la başkanlık görevi başladığından beri alay ediyor. King bu kez Donald Trump’ı “beceriksiz ahmak” diye niteledi.

Ünlü yazardan ABD Başkanı'na: Beceriksiz Ahmak

The Guardian’a konuşan ünlü korku romancısı, ABD başkanının göç politikalarının yeni kitabı The Institute üzerinde etkisi olmadığını söyledi:

Trump’ın göç politikaları kitabı etkilemedi. Çünkü kitap o beceriksiz ahmak, başkan olmadan önce yazılmıştı. (...) Çocuklar tüm dünyada hapsediliyor ve köleleştiriliyor. Umarım The Institute’u okuyanlar, bu yönetimin acımasız ve ırksal politikalarıyla ilgili bir rezonans bulabilir.

King’in yeni romanı, telekinetik ve telepatik yetenekleri olan, siyah SUV’lardaki adamlar tarafından kaçırılan ve Enstitü diye bilinen kötü niyetli bir eğitim kampına götürülen bir grup genç etrafında dönüyor.

Ünlü yazar Twitter hesabında, Trump’la başkanlık görevi başladığından beri alay ediyor. King bu iğnelemelerin en önemlisini 2018’de, Trump'ın Meksika duvarı için fon sağlanmadığı takdirde ABD hükümetini kapatmakla tehdit ettiği sırada yapmıştı. Üstelik Trump o esnada, duvar için Meksika’nın kendisinin de ödeme yapacağını iddia ediyordu.

Çok satan yazar, 12 Ara 2018’deki tweetinde “Bekle bir dakika, bekle! Hmm… Meksika, Trump’ın işe yaramaz, altından tünel geçen duvarının parasını mı ödeyecek?” demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
İş adamlığı ile devlet adamlığı farklı farklıkategorilerdir.Ekonomi farklı şey siyaset ilmi farklı şeydir.Hile ve hurda konusunda her iki aleminde benzeştiği noktalar vardır amma,bir şirketi ve çalışanlarını yönetmek ve defter-i kebir düzenlemek ayrı şey,bir devleti ve kamuoyunu yönetebilmek ayrı bir beceri istemektedir.70lerden beri amerikan ekonomisi çökmek üzeredir,ve ticari zekasını ispatlamış bu zat,belki çöküşü durdurur ve korkunç bütçe açıklarını kapatır diye abd derin devleti tarafından iktidara getirilmiştir.Ancak sayısız beceriksizlikleri çok yanlış bir seçim olduğunu doğrulamaktadır
Çok havalı pos vermiş be .............
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler