Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan'ın Neslican Tay paylaşımı tartışma yarattı

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan'ın önceki gün hayatını kaybeden Neslican Tay hakkında yaptığı paylaşım, sosyal medyada tartışma yarattı. Gelen tepkiler sonrası Tarhan yeni bir açıklama yaptı.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Nevzat Tarhan'ın Neslican Tay paylaşımı tartışma yarattı

Üsküdar Üniversitesi Rektörü ve psikiyatrist Nevzat Tarhan, Twitter hesabındaki paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Neslican kızımız çok çile çekti ama ümidini kaybetmedi. Ölümle yüzleşebilseydi, ölüm bilincine sahip olsaydı, seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı, dinlerin hayata anlam katma ve teselli gücünden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi diye düşündüm."

Tarhan bu paylaşımına gelen tepkiler üzerine yine Twitter hesabından ek açıklamalarda bulundu:

Mindfulness bir bilinçli farkındalık tekniğidir, stresten kaçmak yerine yüzleşerek yönetmeyi öğretir. Deneyimden kaçmak yerine ders çıkarmayı, gözlemlemeyi ve simdiburada diyebilmeyi öğretir. Bilim acı ilaçtır. Neslican Tay kızımızın acısı herkesi etkilemişti

1

Neslican Tay kızımızın acısı herkesi etkilemişti bu vesile ile “hastalığı düşman değil bir eğitmen gibi görme” bakışı sağlamak istemiştim ölüm bilinci herkese lazım, ancak ön yargılara dokunmuşum..

2

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
HOCAYA BAK..! KENDİN ACABA O HALDE OLSAYDIN, O KIZIN ÇEKTİKLERİNİN YAŞADIKLARININ BİNDE BİRİNİ YAŞASAYDIN NE YAPARDIN..? HARİÇTEN GAZEL OKUMAK KOLAYDIR HOCA EFENDİ...
Dayı ne saçmalıyon sen yaa.
ne içiyor bu yöneticiler . Müslümanlık sadece şekil degilki Allah şekle bakmayacak niyete bakacak
@akkoyu tam bu çağın sloganıyla düşünüp yazıyorsun: "müslümanlık şekil ve şekilcilik değil" ! bunu zaten biz de biliyoruz ve senin gibi herkes ezberlemiş. sen de şekilciliği aş ve niyetini düzelt o halde kardeşim. adam ne kasdettiğini yazmış, ama hâlâ anlamak istemeyenler var ! asıl şekle bakan maalesef sen ve senin gibi düşünenlerdir. kendini bir gözden geçirmeni tavsiye ederim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler