Usta sanatçı Dilber Ay hayatını kaybetti! Dilber Ay kimdir?

Sanatçı Dilber Ay, Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Akraba ziyareti nedeniyle Ankara'ya giden sinema ve ses sanatçısı Dilber Ay, rahatsızlanarak saat 22.05'te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen Dilber Ay, hastanede yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Usta sanatçı 63 yaşındaydı.

CENAZESİ DÜZCE'DE TOPRAĞA VERİLECEK

Acil Servis Sorumlusu Dr. Kemal Günaydın, Dilber Ay'ın saat 22.05'te hastaneye geldiğini, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alamadıklarını ve saat 23.00'da hayatını kaybettiğini bildirdi. Dilber Ay'ın cenazesinin, ikindi namazını ardından Düzce, Ağa Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

YAKINLARI DİLBER AY'I ANLATTI

Dilber Ay'ın Düzce'de oturduğu mahallede hüzün var. Yakınları ve komşuları, Dilber Ay'ın gariban anası olduğunu anlattı.

ca8574da6966324f31d9d2cc94fe7e24

Başkent’te, akraba ziyareti sırasında rahatsızlanan Dilber Ay, dün saat 22.00 sıralarında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen, acil serviste tedaviye alınan Dilber Ay, saat 23.00 sıralarında doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Dilber Ay'ın ölüm haberini alan Düzce'nin Ağa Mahallesi’ndeki yakınları ve komşuları büyük üzüntü yaşadı.

"GARİBAN ANNESİYDİ"

Kardeşi Aynur Baguş ise "Gariban annesiydi. Türkiye'nin sevgilisiydi. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Hayırsever birisiydi. Kimseyi incitmezdi" diye konuştu.

Torunları Berivan ve Çiğdem Dursun ise büyükanneleri Dilber Ay'ın yerde yürüyen bir karıncayı dahi incitmediğini, onu anlatmaya kelimeleri yetmeyeceğini söyledi.

a1d4db3a365b28dc4398d89d37632ac4

HERKESE YARDIMCI OLURDU

Dilber Ay'ın komşularından Ferdi Keman da "Kendisi çok iyi bir kadındı. Herkese yardımcı olurdu. Gariban anasıydı. Kızlarına, torunlarına, damatlarına, mahalle halkına yardımcı olurdu" dedi.

Dilber Ay'ın cenazesinin, ikindi namazını ardından Ağa Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

DİLBER AY'IN SON FOTOĞRAFLARI

Dilber Ay'ın bir süre önce, diz kapaklarından rahatsız olduğu ve tedavi gördüğü belirtildi.

5cc7986dae298b604ca08d50

DİLBER AY KİMDİR NERELİDİR?
Dilber Ay, 1956’da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir aile çocuğu olmasına rağmen, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş' tan Ankara'ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

Düzce'de okula devam edemeyip 13 yaşında babasından yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce'ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin çok güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.
0x0-dilber-aydan-sok-itiraf-1506176485802

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Katıldığı ses yarışmasıyla sahne dünyasına adım atan Ay, çok sayıda albüm çıkarttı. "Hacı Ağa", "Zorunda mıyım?", "Gelmezsen gelme" gibi eserlerle tanınan sanatçı, "Kadere Mahkumlar" televizyon programıyla geniş kitlelere ulaştı.

2373370_810x458

Almanya'da iki kere hapis yattı. Bir dönem Flash TV'de Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmıştı.

Oyunculuk yeteneğine de sahip olan Ay, rol aldığı "Beynelmilel" sinema filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali’nde "En iyi yardımcı kadın oyuncu" ödülüne değer görüldü. Ay, "Hayat Sana Güzel" ve "Yol Arkadaşım 2" sinema filimlerinde de rol aldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
çokta önemli
önemli tabi. beğenmedin dilber ay yıllarca fakir insanların derdine ortak olmuş birisidir
senin icin onemli olmuya bilir sonuc ta o bir anne kendini anneni yarine koy bakalim sizde insanlik adina hic biser sey kalmamis cenabi allah size gereken en guzel cevabi vericektir
Bence çok önemsizsin sen şu hayatta hiçbir değerin yok aldığın nefes boşa
@murat_turgut_1993 sen ne kadar gerekli isen o kadar gerekli
annene selam soyle
ölüm siz nasil insansınız. bu ülkede aldığınız oksijen bile israf. hayvan kadar değerli değilsiniz gözümde..
değerler kaybedildiği zaman bilinir hayat onu küçük yaşda feleğin tokadını atmış ama yılmamış 40 kişilik bir ailenin temel direği idi.lafinı yazarken dikkat et.
Senden daha değerli olduğu kesin.
seninde 13 yaşında kiz çocuğunu senden buyuk biri ile evlendirirler o zaman onemsiz bi olay gibi karşılarız torun seversin
@murat_turgut_1993 APTALMI SIN SEN ?? ÖLEN İNSAN !!!
Allah rahmet eylesin
arkadaş bu azraile kıl oldum.orhan gencebayı alma dilberayı al.adalet mi bu?
seni alsa daha iyi olurdu
@ajabe allah sevdiği kulları yanına alırmış yalakalarla işi yok demekki
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler