HABER

Washington'da Erdoğan protestosu sırasında kavga

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Rezidansı önünde toplanan terör örgütü yandaşlarının gösterisi sırasında olay çıktı. Kavgaya Erdoğan'ın koruma ekibinde bulunanlar da dahil oldu. Olayların yatışmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut önünde toplanan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla bir araya geldi.

Washington'da Türk Büyükelçiliği Konutu önünde toplanan ve ellerinde, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan posterleri ile HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasını isteyen döviz taşıyan grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişi esnasında Türkiye aleyhine slogan atmaya başladı.

Bu sırada Erdoğan'a destek için gelen ve ellerinde Türk bayrağı bulunan grup ile protestocu grup arasında tartışma yaşandı. Bir süre sonra söz düellosu kavgaya dönüştü. Kavgaya Erdoğan'ın koruma ekibinde bulunanlar da dahil oldu. Bir ara Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç konutun önüne gelerek polislerle görüştü.

Yumruklar, tekmeler havada uçuştu. Washington polisi kavgayı önlemek için bir hayli zorlandı. Polis, kavgaya karışan korumalara karşı da cop kullandı.

Hareketli anların ardından ek emniyet kuvvetleri bölgeye geldi ve olaylar yatıştı. Yoğun güvenlik önlemleri alan polis Büyükelçilik Resmi Konutu'nun bulunduğu Sheridan Meydanı'na giriş çıkışları kapadı. Arbedede Alp Kenan Dereci adlı Türk vatandaşı başından yaralandı.

ERDOĞAN KONUT ÖNÜNDE TOPLANANLARLA BİR ARAYA GELDİ

Olayların yatışmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut önünde toplanan ve kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla bir araya geldi.

Geri Dön