HABER

Yedi yıldır topuklu ayakkabı giyen baba: Giysilerin cinsiyeti yoktur

Yedi yıldır topuklu ayakkabı giyen baba: Giysilerin cinsiyeti yoktur

Almanya’da yaşayan ve kendisini “mutlu bir aile babası” olarak tanımlayan 61 yaşındaki Amerikalı Mark Bryan işe giderken etek ve yüksek topluklu ayakkabılar giyiyor. Robotik mühendisi ve yönetici olan Mark cinsiyetli giysilere meydan okuyor.

Evli ve üç çocuklu olan Mark dört yıl önce kadın giysileri giymeye başladı. Mark, Söz konusu moda olduğunda cinsiyet klişelerine meydan okumaya kararlı olduğunu söylüyor.

Almanya’da yaşayan bir Amerikalı olan Mark Bryan işe giderken, alışverişe çıkarken kısa etek ve topuklu ayakkabı giymekten gurur duyduğunu belirtti.

Robotik mühendisliği firmasında yöneticilik yapan 61 yaşındaki Mark, ilk kez etek giydiğinde üniversiteye gidiyordu. Etek giymeyi sürdüren Mark’ın kıyafetlerini paylaştığı @markybryan911 adlı bir Instagram sayfası var.

Yüksek topuklu ayakkabı ve etek giymeyi seven Mark, giysilerin cinsiyeti olduğuna inanmıyor.
1

Mark nereye giderse gitsin, tercih ettiği şekilde giyiniyor.
2

Instagram hesabından giysilerinin fotoğrafını paylaşan Mark, genellikle tipik erkek gömleklerini bir çift yüksek topuklu ayakkabı ile kombine etmeyi tercih ediyor. Kendisini “Porche’leri, güzel kadınları, topukluları ve etekleri seven mutlu aile babası” olarak tanımlayan Mark’ın gardrobunda en sevdiği parça ince topuklu stilettolar ve genellikle online olarak satın aldığı kalem etekler.

Mark, giysilerini her gün Instagram sayfasından takipçileriyle paylaşıyor.
3

Kendisini “Porche’leri, güzel kadınları, topukluları ve etekleri seven mutlu aile babası” olarak tanımlıyor.
4

Kalem etek ve ince topuk stilettolar favorisi.
5

Boredpanda’ya konuşan Mark, etek ve topuklu ayakkabı giymeye başlamasını “Dar etek ve topuklu ayakkabı giyen kadınların temsil ettiği güçten her zaman etkilendim” sözleriyle anlattı.

Günlük yaşamda kendisine sıklıkla cinsel yöneliminin sorulduğunu söyleyen Mark “Çoğunlukla onlara ‘sana ne’ diyorum. Ama ben heteroseksüel bir erkeğim. ‘Etek giymem neden sana cinsel yönelimimi düşündürüyor? Pantolon giysem aynı soruyu soracak mıydın? Etek giyen bir kadına cinsel yönelimini soruyor musun?’ Üzerine düşünmemiz gereken sorular bunlar” diyen Mark hayatı boyunca üç kez evlendiğini, son eşiyle 11 yıldır evli olduğunu, eşinin ve çocuklarının kendisini desteklediğini belirtti.

Mark, kendisine yöneltilen cinsel yönelim sorularına sinirlenebildiğini söyledi.
6

Mark, eşcinsel olup olmadığına dair kendisine yöneltilen soruların cinsiyetçi olduğunu düşünüyor.
7

Eşi ve çocukları istediği gibi giyinmesi konusunda Mark’ı destekliyor.
8

Mark kıyafet tercihlerini kızlarına ve oğluna açıklamaya karar verdiğinde onları karşısına alıp, onlara babalarının etek giymeyi sevdiğini, bu kararın cinsel yönelimle ilgili olmadığını, kendisinin de gay olmadığını söylemiş.

Mark tam zamanlı olarak etek giymeye başlamadan önce pantolonlarının altına topuklu ayakkabı giymeye başlamış. İşe ilk kez etek giyerek gittiği gün kendisini çok gergin hissettiğini itiraf eden Mark, daha sonra işteki büyük çoğunluğun insanların giydiği kıyafetlerle ilgilenmediğini fark edince rahatlamış.

Giyimiyle ilgili tepkilerle karşılan Mark, zamanla eleştirilerle nasıl başa çıkılacağını öğrendi.
10

Dışarıda olduğunda bazı tepkilerle karşılaştığını söyleyen ve kısa süre sonra giyimini sorun eden insanların aslında çok küçük bir topluluk olduğunu fark eden Mark “Bazı insanlar, çoğunlukla da erkekler benim normal bir erkek olduğumu anlayonca şaşırıyor. Giysilerin cinsiyeti olmamalı. Ancak açık olmak gerekirse asla bluz giymiyorum. Bir erkek gömleği, kadın eteği ve kadın ayakkabısı giyiyor olsa da, bu giysiler benim için cinsiyetsiz” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Kahkaha attım :D
ahhahahha keşke bizim şirkette çalışsaydınız:))
yakışmış kralllllll
Geri Dön