MAGAZİN

Yıldız Asyalı, alkollü araç kullanımı nedeniyle hapis yatacak

Genç oyuncu Yıldız Asyalı, hapis şokuyla karşı karşıya. fik kontrolü sırasında yapılan alkol muayenesinde 1.20 promil alkollü olduğu öğrenilen Yıldız Asyalı, 33 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Yıldız Asyalı, alkollü araç kullanımı nedeniyle hapis yatacak

12 Kasım 2014'te aracı ile seyir halinde iken durdurulan Yıldız Asyalı, alkol muayenesinde 1.20 promil alkollü çıkınca, alkollü araç kullandığı gerekçesiyle işlem yapıldı ve dosyası savcılığa bildirildi. İfade veren Yıldız Asyalı,; "Arkadaşlarıyla birlikte kutlamadan döndüklerini, alkol aldığını fakat kendisinde olduğunu, aracını başka bir arkadaşına emanet etmek istemediğini" ifade etti. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma sonunda Yıldız Asyalı hakkında, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu gerekçesiyle "Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altındayken araç kullanmak" suçundan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz günlerde görülen ilk duruşmaya Yıldız Asyalı ve avukatı katıldı. Yıldız Asyalı hâkim karşısında suçlamayı kabul ederek, pişman olduğunu söyledi. İlk duruşmada davayı karara bağlayan mahkeme, suçun sübuta erdiğine karar vererek sanık Yıldız Asyalı'yı alkollü araç kullanmak suçundan 40 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme tarafından Asyalı'nın, duruşmadaki iyi hali ve sabıkasız oluşu göz önünde bulundurularak ceza 1/6 oranında indirildi ve ceza 33 gün hapis cezasına çevrildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

YILDIZ ASYALI KİMDİR?

1980 doğumlu olan Yıldız Asyalı'nin müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır, bu yüzden daha çok küçük yaşlarda piyano çalmayı öğrenmiştir. Devlet Konservatuarı viyola mezunu, olan ünlü yıldız, Operası'nda "Kral Ve Ben" müzikalinde yer almıştır. Müzikten sonra dizi oyunculuğuna merak saran Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yapmıştır. "Kanal D Çocuk Kulübü" programıyla birlikte "Eyvah Babam", "Eyvah Kızım Büyüdü", "Yasak Elma", "El Gibi" ve "Limon Ağacı" gibi dizilerin, jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön