YURTHABER

Yıldız Dağı'nı Turizme Ve Kış Sporuna Kazandırma Çalışmaları

Sivas'ta, Yıldız Dağı'nın turizme ve kış sporuna kazandırılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Sivas'ta, Yıldız Dağı'nın turizme ve kış sporuna kazandırılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Projesi kapsamında yapılan ihale sürecinin tamamlanmasının ardından Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin yer teslimi yapıldı.

Vali Yardımcısı İsmail Karadaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Salim Kılıç, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci ile ihaleyi alan firma yetkilileri bölgede incelemelerde bulundu.

Yıldız Dağı'nda yapılan incelemelerde, doğal dokunun avantajları, kayak rotaları ve parkurlarını da içine alan pistlerin uzunluğu, rakımı, telesiyej ve teleski gibi mekanik tesislerin nerelere kurulabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

Ayhan, kentte kış sporlarının ön plana çıkarılması konusunda tüm kurumların seferber olduğunu belirterek, "Başta Sayın Valimiz olmak üzere bu konuyu hassasiyetle takip ediyoruz" dedi.

Muhabir: Emine Konuk

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön