SPOR

Yılmaz Vural’dan Şampiyonlar Ligi açıklaması

Beşiktaş ve Galatasaray’ın ön eleme turlarında elenmesiyle Türkiye, UEFA Ülkeler Sıralaması’nda zor duruma düştü. Sezona 11. sırada başlayan Türkiye, Ukrayna takımlarının başarılı sonuçlarıyla bir sıra geriledi. Türkiye şu an klasmanda 12. sırada yer alıyor. Konuyla ilgili İHA muhabirine konuşan Yılmaz Vural, Şampiyonlar Ligi’nin Türk takımları için çok önemli olduğunu söyledi.

Yılmaz Vural’dan Şampiyonlar Ligi açıklaması

Türk futbolunun duayen isimlerinden Yılmaz Vural, "Şampiyonlar Ligi’ne katılamamak Türk futbolu için kayıp olur. Şampiyonlar Ligi’ne katıldığınızda çok büyük rakamlar var. Boşuna Real Madrid, Barcelona olunmuyor. Burada kazandıkları paralarla büyüdüler" dedi.

443

"BOŞUNA REAL MADRİD, BARCELONA OLUNMUYOR"

Şampiyonlar Ligi’nden kazanılan paraların ciddi miktarlar olduğunu belirten Yılmaz Vural, "Bundan sonra Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’ne katılması hayal olabilir. Şampiyonlar Ligi’ne katılamamak Türk futbolu için çok önemli bir kayıp olur. Çünkü Şampiyonlar Ligi’ne katıldığınızda çok büyük rakamlar var, çok ciddi paralar kazanılabiliyor. Boşuna Real Madrid, Barcelona olunmuyor, burada kazandıkları paralarla büyüdüler. Türk futbolu zaten ekonomik olarak zorlanıyor. Türk kulüpleri Avrupa da 12. sıraya çıkacak puanı toplayamayacak bir yapıda. Bakıldığında yurt dışından gelen oyunculara 5-8 milyon Eurolar neden veriliyor? Çok ciddi rakamlar verilip oyuncular da alınıyor bu çok büyük bir çelişki. Futbolda futbolun doğrularını uygulayabilirseniz işiniz kolay olur. Önemli olan sizin ne yapacağınızdır. Türkiye’de yeniden düşünülüp kulüp yapılarının maddi, manevi Avrupa’da başarılı olacak hale getirilmesi lazım" diye konuştu.

(İHA)

5400

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
fener yoksa avrupada puan yok
@isojan heee heeeee vardar ovası
Hele galatasaray varsa hiç puan yok. 35 maçta 2-3 galibiyeti alan Azeri takımları olmasa maç kazanamayacak bir takım. İçine ettiler Türk futbolunun. Duayla himmetle şampiyon yapılanlar, hakemlerle katliam yapılarak arkadan ittirilerek Avrupa'ya gönderilenler, maçların masada değil sahada kazanıldığı Avrupa'da rezil rüsva olup futbolumuzun geleceğini de mahvediyorlar. Fenerbahçe düşmanlığı yapacağız diye teröristler dahil her türlü pisliğe destek veren bu ülke futbolunda müstehak bize, belki bunlar da iyi günlerimiz.
@gttprlr süper yorum cincondan takım mı olur hakemsiz penaltısız maç kazanamıyorlar yazık
@isojan birilerinin çok zoruna gitmiş borusuna gitsin onların hahahaha son 5 senede aldıkalrı sıfır puanla avrupa kupamız var diyenler avrupa takımları arkalarıyla gülüyor şuan size
@gttprlr Girdiğiniz şekillere,öne sürdüğünüz düşüncelere,ağladığınız nedene bütün Türk Futbol taraftarları gülüyor ki Sırf Galatasaray taraftarı değil xaxaxaxaxaxaaa bil istedim
sen söylemesen ben büyük takımların nasıl büyüdüğünü bilemeyecektin allah senden razı olsun cidden büyüksün yılmaz hocam reklamlardan iyi kazınıyon sanırım bence sen futbol ile ilişkini kes böle daha iyi
Yılmaz hoca şampiyonlar liginin Türk takımları için çok önemli olduğunu söyleyerek yeni bir kehanete daha imza atmış. Seviliyorsun hocam.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler