Mynet Trend

21 basamaklı kaya görenleri şaşırtıyor! Tırmanışa hazır bekliyor

Kütahya’nın Emet İlçesine bağlı Yeniceköy sınırları içerisinde bulunan 11 metre yüksekliğindeki tarihi kaya görenleri şaşırtıyor.

21 basamaklı kaya görenleri şaşırtıyor! Tırmanışa hazır bekliyor

Kayanın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği ise zaman içinde oluşan tırmanmaya elverişli oyukları. Kayayı görmek için gelen ziyaretçiler, tırmanış yeteneklerini konuşturarak eğlenceli zaman geçiriyorlar.

1

Emet ilçe merkezinde yaşadığını ve fırsat buldukça doğa gezisi yaptığını belirten İsmail Elmacı, “İlçemize bağlı Yeniceköy sınırları içerisinde bulunan Karataş mevkiinde 11 metre yüksekliğinde ve 7 metre çapında bir kaya tespit ettim. İlginç olan bu kaya üzerine tırmanılması için basamakların yapılmış olması ve tarihi olması. Bu bölge ilçe merkezine ve köylere uzak arada bir yer. Etrafta kayalar çok. Ancak ortada bulunan ve üzerinde el işçiliği ile basamaklar yapıldığı belli olan bu kayanın araştırılması ve bölge turizmine kazandırılması en büyük isteğim. İnşallah kayanın bu hali sağlam kalır ve koruma altına alınarak turizme kazandırılır’’ dedi.

(İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Ustalar varmıdır birşey:)))
Sanki Fosilleşmiş bir Dinazor'un kuyruğunun yarısı ile,arkadan görüntüsü gibi bir obje yakaladım fotoğrafta.Bence dahası çok daha Tirajıkomik;Vallaha o adım izleri ,Dinazor daha fosilleşme evresine yeni başlamış ve tazeyken üzerinden Buz Devri (Ice Age)'ndeki "Sid"karakteriyle bildiğimiz Kokarca geçmiş gibi duruyor.Güney Amerika ülkelerinden Şili'nin Paskalya adasındaki devasa merdiven basamakları veya diğer ilginç unsurlardan bile ilgi çekici-enteresan!
Geri Dön