Mynet Trend

7. Koğuştaki Mucize filminin İspanyol versiyonu geliyor

Aras Bulut İynemli'nin başrolde oynadığı ve gişe rekorları kıran 7. Koğuştaki Mucize filminin orijinali Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’nin hakları İspanya’ya satıldı.

7. Koğuştaki Mucize filminin İspanyol versiyonu geliyor

2013 yapımı orijinal film, hırsızlık suçlamasıyla haksız yere hapse atılan zihinsel engelli bir adamın gerçeklere dayalı hikayesini anlatıyordu. Hikaye, Aras Bulut İynemli başrolüyle ve 7. Koğuştaki Mucize adıyla ülkemizde de uyarlanmış ve Oscar aday adayı olmuştu. Hindistan, Türkiye, Filipinler, Endonezya ve Kanada'da başarıyla yeniden çekilen filmin yeni durağı ise İspanya olacak.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE KONUSU

  1. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön