ABD'den skandal hamle! Filistin'i listeden çıkardılar!

ABD Dışişleri Bakanlığının Filistin'i yaklaşık 3 ay önce internet sayfasındaki "bölgeler ve ülkeler" listesinden çıkardığı ortaya çıktı. Olay bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımın ardından ortaya çıktı.

ABD'den skandal hamle! Filistin'i listeden çıkardılar!

ABD Dışişleri Bakanlığının mayısın sonuna doğru internet sitesinin tasarımını değiştirdiği, bu tarihten sonra da artık "ülkeler ve bölgeler" listesinde Filistin'e yer vermediği tespit edildi.

Söz konusu durum bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımın ardından ortaya çıktı.

Paylaşım sonrasında İsrail basını da ABD Dışişlerinin Filistin'i listeden kaldırdığını yazdı.

Bakanlık daha önce Filistin'e sitesinde "Filistin Yönetimi" ya da "Filistin Toprakları" ifadeleriyle yer veriyordu.

FKÖ'DEN TEPKİ

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ise duruma yaptığı Twitter paylaşımıyla tepki gösterdi.

ABD'nin, İsrail'i listeden çıkarmasının ABD'nin değil, İsrail'in çıkarlarıyla ilgili olduğunu belirten Ureykat, "Gerçeği görmemeye karar vermek, bu gerçeğin varlığını ortadan kaldırdığınız anlamına gelmez." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, göreve geldiğinden bu yana Filistin konusunda İsrail çizgisini destekleyen pozisyon benimsemişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu israille ortadoğuda en iyi müttefik kim acaba? filistin taraftarı gözüküp israile jet yakıtını kimler taşıyor falan falan bir sürü soru var aklımda?
twitterdan cevap vermese ıyiymis malum twitter abdye ait perhiz lahana turşusu ilişkisi bu olsa gerek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler