ABD'den Türkiye'ye 2 hafta müddet! Eğer istedikleri olmazsa...

CNBC, ABD'nin Türkiye'ye S-400'lerin alımını durdurmak için iki hafta süre verdiğini ileri sürdü. İddialara göre S-400'lerin iptal edilmemesi halinde Türkiye'nin başta F-35'ler olmak üzere bir takım yaptırımlarla karşılaşma ihtimali var.

ABD'den Türkiye'ye 2 hafta müddet! Eğer istedikleri olmazsa...

ABD’nin Türkiye’ye, Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi alımından vazgeçerek ABD yapımı Patriot sistemlerinin alımı yönünde karar vermesi için iki haftalık süre verdiği belirtildi.

CNBC, bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberinde, “Türkiye, ilk haftanın sonunda Rusya’yla milyarlarca dolarlık anlaşmayı iptal etmeli ve bunun yerine ABD’de Raytheon şirketi tarafından üretilen Patriot füze savunma sistemini almalı, yoksa Lockheed Martin’in F-35 programından ihraç edilme, vaat edilen 100 adet F-35’i kaybetme, yaptırım uygulama ve NATO’nun olası tepkisi ile karşılaşacak” ifadelerine yer verdi.

Kaynaklar, bunun “ABD Dışişleri Bakanlığı’nın son teklifi” olduğunu aktardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
içimizde bu habere gerçekten sevinecek insanlar var. şu parti bu parti demiyorum. f35 ler f16 lar, atak helikoper, yerli obüsler, iha ve sihalar, yerli fırkateynler ve s400 lerle donatılmış bir Türkiyeyi kim ister ki? tabi ki batı. artık görün bazı doğruları. tamam içimizde yanlışları görüp eleştirelim ama dışarı karşı artık tek fikir olmanın zamanı çoktan geldi de geçti.
durdırmazsada türkiyeye çekinmeden savaş açma ihtimali var. bence biz bir takım veya fazlaca olan yaptırımları alalım
Adamlar Çin'le uğraşıyor, İran'la, Türkiye'yle, Rusya'yla, karıştırmadığı ülke yok. Resmen modern maho ağa, birisi haddini bildirecek ama bakalım ne zaman. Gördüğümüz gibi dış politika da dengeyi sağlamak çok önemli, bir gün Rusya'yla bir gün ABD'deyle kanka olunmaz böyle arada tost ederler bizi. Allah korusun bu ekonomik durumda, yaptırım yememizi düşünemiyorum bile, felaket olur...
ABD bildiğin mafya gibi, ama Çin gümbür gümbür geliyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler