MAGAZİN

Ali Kundilli filmi nerede ve kaç yılında çekildi? Ali Kundilli filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

14 Temmuz akşamı Fox TV ekranlarında yerli sinema kuşağında seyircisini gülme krizine sokmaya hazırlanan Ali Kundilli filmi yer alacak. 2015 yapımı olan komedi türündeki filmin senaryosu Vine fenomeni Cem Gelinoğlu’na ait. Cem Gelinoğlu’nun başrolünü üstlendiği Ali Kundilli filmi “Haydi Türkiye Elele Gülmeye” sloganıyla seyircisiyle buluştu. Film Ali Kundilli karakterinin başına gelen trajikomik maceraları anlatır.

Ali Kundilli filmi nerede ve kaç yılında çekildi? Ali Kundilli filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Fox TV ekranlarında genç nesli yetenekli isimlerinden Cem Gelioğlu’nun ilk filmi Ali Kundilli izlemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için tekrardan gösterilecek. Değişik mizah anlayışı ve esprili tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ali Kundilli filminin yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen oturuyor. Yapımcılığını Faruk Aksoy’un üstlendiği Ali Kundilli gösterimde olduğu süre boyunca 482 bin 917 seyirci tarafından seyreldi. Film 25. haftanın sonunda 4.967.618,77 TL hasılat elde etti ve ekip “Ali Kundilli 2” filmi için kolları sıvadı. Peki Ali Kundilli filmi nerede çekildi? Ali Kundilli konusu nedir? Ali Kundilli filminin oyuncuları kimlerdir?

Ali Kundilli Konusu

Ali Kundilli (Cem Gelinoğlu) keşfedilmeyi bekleyen genç bir mucittir. Hemen her konuda yeni bir fikir üreten Ali Kundilli’nin çocukluğundan beri en büyük hayali icatlarının hayat geçirilmesi ve satılmasıdır. Çünkü Ali Kundilli icatları sayesinde zengin olacağını ve hayalini kurduğu her şeye kavuşacağını düşünür. Ali’nin sağ kolu ve bütün fikirlerinin tek destekleyicisi mahalleden beri arkadaşı olan Vedattır. Vedat (Sami Aksu) Ali’yi hiçbir durumda yalnız bırakmaz ve onun hayallerini gerçekleştirmesi için elinden geleni yapar.
Ali çocukluğundan beri İlknur’a (Zeynep Aktuğ); Vedat ise İlknur’un kardeşi Ayşe’ye (Ezgi Tombul) aşıktır. İkisi de kızlara olan aşkını bir türlü itiraf edeme ama içten içe bacanak olma planları kurarlar. Ali bir gün tüm cesaretini toplayarak İlknur’a açılır ve İlknur’un da ona karşı boş olmadığını öğrenince hemen evlenmek ister. İkilinin evlenmesindeki en büyük engel ise İlknur’un babasıdır. Çünkü İlknur’un babası Ali’nin sigortalı bir işe girmesini ister. Ali bu durumu reddeder. Olayların fitili ise Vedat ve Ayşe’nin kına gecesinde ateşlenir.

Ali Kundilli Oyuncuları

Ali Kundilli filminin oyuncu kadrosunda; Ali Kundilli rolüyle Cem Gelinoğlu, Veda rolüyle Sami Aksu, İlknur rolüyle Zeynep Aktuğ, Ayşe rolüyle Ezgi Tombul, Mercan rolüyle Bilal Kaya, Cengo rolüyle emru Mutlu ve anneanne rolüyle İcmal Aktuna yer alıyor.

Ali Kundilli Nerede ve Kaç Yılında Çekildi?

2015 yılında çekimleri tamamlanarak gösterime giren Ali Kundilli filmi için İstanbul’un pek çok semti tercih edildi. Filmin bazı sahneleri ise Balıkesir’de çekildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler