HABER

Alparslan Türkeş'in eşi referandum kararını açıkladı

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, 16 Nisan'da anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum hakkında konuştu. Türkeş, 'hayır' oyu vereceğini açıkladı. Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de mayıs ayında katıldığı bir panelde referandum oyunu açıklamıştı. Çağrı Türkeş, "Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin böyle bir teklife öncülük etmesi bundan evvel bütün iddialarının çürütür mahiyette bir davranıştır ve hepimizi çok üzmektedir." demişti.

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, Halk TV'de katıldığı Güne Başlarken programında konuştu. Türkeş, 16 Nisan'da yapılacak referandum hakkında şunları söyledi: ''Türkeş yaşasaydı böyle bir tabloya MHP de, Türkeş de girmezdi. Bu yüzden 'Hayır' diyorum."

"ÜLKEMİZE BİRÇOK TUZAKLAR KURULDUĞUNA ŞAHİT OLDUK"

Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş de mayıs ayında katıldığı bir panelde referandum oyunu açıklamıştı. Çağrı Türkeş şöyle konuşmuştu:

"Geçen 15 senelik zaman zarfında ülkemize birçok tuzaklar kurulduğuna şahit olduk. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisinin birçok konuda aldatıldığını söyledi, itiraf etti. Bu son değişiklik teklifi de, son bir aldanmaya kapı açacak bir tekliftir. Ben bu şekilde nitelendiriyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin birliğini tehlikeye sokacak bir teklif olduğunu gördüğüm için hayır diyorum.

"ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN DE İLKELERİNE TAMAMEN KARŞI BİR TEKLİF"

Ve bunu rahmetli babam Alparslan Türkeş'in de ilkelerine tamamen karşı bir tekliftir bu. O hayatta olsaydı, böyle bir teklifi Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin yapması mümkün olmazdı. Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin böyle bir teklife öncülük etmesi bundan evvel bütün iddialarının çürütür mahiyette bir davranıştır ve hepimizi çok üzmektedir. Biz ülkemizin selameti için, partimizin ayakta kalabilmesi için gönülden hayır diyoruz."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler