SPOR

CANLI

Arda Turan pahalıya patladı! Van Persie ise...

Arda Turan Avrupa'da değerinin üzerinde bir rakama giden oyuncular içerisinde 5. sırada gösterildi.

Arda Turan pahalıya patladı! Van Persie ise...

Atletico Madrid'den Barcelona'ya transfer olan Arda Turan için şok bir iddia ortaya atıldı. Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES) yayınladığı haftalık raporunda, Avrupa'da bu yaz gerçekleştirilen transferleri mercek altına aldı ve değerinin üzerinde transfer olan oyuncularla, değerinin altında giden isimleri sıraladı.

İsviçre merkezli kurumun gerçekleştirdiği araştırmaya göre Arda Turan, gerçek değerinin oldukça üstünde bir meblağ karşısında Katalan ekibinin yolunu tuttu. Milli futbolcunun gerçek değerinin 18.8 milyon euro olduğu öne sürülürken, 34 milyon euro karşılığında gerçekleşen transferde Barcelona'nın 15.2 milyon euro fazladan ödediği savunuldu.

Van Persie ucuza geldi
Aynı araştırmada Manchester United'dan Fenerbahçe'ye gelen Robin Van Persie de yer aldı. Hollandalı yıldız ise Arda Turan'ın aksine değerinin altında giden isimler arasında gösterildi. 16.9 milyon euro mevcut değeri gösterilen golcü oyuncu için Fenerbahçe'nin gerçek değerinden 11 milyon euro daha az ödediği ifade edildi.

Arda Turan Avrupa'da değerinin üzerinde transfer olan isimler arasında 5. sırayı alırken, Van Persie ise değerinin altında gidenler içinde 3. olarak gösterildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler