HABER

'Artık yokum' diyen Şamil Tayyar'dan yeni açıklama

Yayınlanan 2 KHK'nın ardından "FETÖ halen iş başında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, AK Parti eliyle AK Parti’nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum” diyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan yeni bir açıklama geldi. Şamil Tayyar'ın ilk açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırmış ve parti adına Tayyar'a ilk yanıt AKP Milletvekili Mehmet Metiner'den gelmişti.

'Artık yokum' diyen Şamil Tayyar'dan yeni açıklama

689 ve 690 sayılı kanun hükmünde kararnameler (KHK) yayımlandıktan sonra "FETÖ halen iş başında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, AK Parti eliyle AK Parti’nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum” diyen AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan yeni açıklamada bulundu.

“Kırgınlığım partimin iç meselesidir" diyen Tayyar, "İstifa milli irade ve davaya ihanettir. Rabbim birliğimizi daim kılsın. Hainler, kriptolar sevinmesin" ifadelerini kullandı.

MEHMET METİNER'DEN YANIT GELMİŞTİ

Sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken paylaşımlarda bulunarak gündem haline gelen AKP’li Şamil Tayyar’a AKP Milletvekili Mehmet Metiner’den yanıt gelmişti.

Metiner şu ifadeleri kullanmıştı;

“Şamil kardeşim pes etmek ne demek? Bize yakışır mı hiç yokum demek? Reis varolduğu sürece sorun yok. Ölümüne arkasındayız Reis’in.”

“Reis hiç kimsenin mücadelemizi raydan çıkarmasına ve partimizin dibini oymasına asla izin vermez. Reis’e bağlılığımız ve güvenimiz tam!”


Geri Dön