SPOR

Aziz Yıldırım'dan sürpriz ziyaret

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım balyoz davasında cezaevinde tutuklu bulunan asker yakınlarının oluşturduğu 'Vardiya Bizde Platformu'nu ziyaret etti.

Aziz Yıldırım'dan sürpriz ziyaret

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, cezaevindeki asker yakınlarının oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu'nun Beşiktaş'ta düzenlediği Sessiz Çığlık Eylemi’nin ziyaretçisi oldu.

Balyoz ve Ergenekon davaları sanıkların ailelerinin oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu, "Sessiz Çığlık" adını verdikleri eylem için 72. kez Beşiktaş Meydanı'nda biraraya geldi.

Gruba Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da destek verdi. Ailelerin yaptığı basın açıklamasının ardından meydana gelen Aziz Yıldırım kısa bir konuşma yaptı. Yıldırım, "Hepinize iyi günler diliyorum. Hepinize geçmiş olsun. Buraya acınızı paylaşmak için arkadaşlarla geldik. Buradan maça gideceğiz, çok kısa kalacağız burada. Ama inanıyorum ki kısa zamanda hepimizin acıları bitecektir. Hepimiz gerçek yargıda yargılanarak temiz olduğumuzu bu ülkede göstereceğiz. Hepinize tekrar geçmiş olsun diyorum, Allah razı olsun" diye konuştu.

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın “teşvik primi” ve “birden fazla maçta şike yapmak” ile “örgüt kurmak” suçlamasından aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası ile rekor para cezasını onaylamıştı. Aziz Yıldırım, karardan sonra The Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada kendisine ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu belirtmişti.

Yıldırım, Vardiya Bizde Platformu'na yaptığı ziyaret sonrası "Adil olarak yargılanır, özgürlüğümüze kavuşuruz inşallah" şeklinde açıklama yaptı.


Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler