Okul müdürü hakkında taciz şikayetinde bulundu, ateşe verildi!

Bangladeş'te medrese öğrencisi olan 19 yaşındaki Nusret Cihan Rafi, medresenin müdürünü cinsel saldırı suçundan şikayet ettikten sonra okulda gaz yağı ile yakıldı.

Okul müdürü hakkında taciz şikayetinde bulundu, ateşe verildi!

Dünya, Bangladeş'te okul müdürünün kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu şikayet etmesi sonrası öldürülen Nusret'i konuşuyor. Bangladeş polisi iç soruşturma başlatırken, İnsan Hakları İzleme Örgütü sorumluların bulunup adaletin yerine getirilmesi çağrısı yaptı.

Rafi, müdürün kendisini odasına çağırarak cinsel saldırıda bulunduğunu, olayı ailesine de anlatarak polise şikayette bulundu.

Rafi ifade verirken, polisin bu sırada anlattıklarını videoya kaydedip, "Büyütecek bir şey yok" dediği, kimliğini gizlemek yerine ellerini yüzünden çekmesini istediği görüntüler yerel medyaya sızdırıldı.

Okul müdürü tutuklandı ama müdürün serbest bırakılmasını isteyen bir grup, medresenin iki erkek öğrencisinin örgütlemesi, bazı yerel siyasetçilerin de katılımıyla sokağa çıktı. İnsanlar olaydan dolayı Raif'i suçlarken, aile kızlarının güvenliğinden endişe ediyordu.

İki hafta sonra, sınavlar için döndüğü medresede üzerine gaz yağı dökülüp ateşe verilerek saldırıya uğradı. 5 gün süren ölümle savaşını kaybetti.

RAİF OLAYI VİDEODA ANLATMIŞTI, SES KAYDI BIRAKTI

Karakoldaki videoyu çeken polis açığa alındı ve emniyet iç soruşturma başlattı. Raif, bir kız arkadaşının "bir arkadaşının dayak yediğini" söyleyerek kendisini çatıya çağırdığını, ancak yukarı çıktığında, burka giymiş dört-beş kişi ile karşılaştığını, müdür hakkındaki şikayetini geri çekmesini istediklerini söylemişti. Reddedince üzerine gaz yağı döküp ateşe verdiler.

Saldırganlar olay yerinden kaçtıktan sonra, vücudunun yüzde 80'i yanmış olan Raif, öleceğinden korktuğu için ambulansta erkek kardeşinin cep telefonundan "Öğretmen bana dokundu. Bu suçla son nefesime kadar savaşacağım" kaydı bırakarak, saldırganların da medrese öğrencileri olduğunu söylemişti. 10 Nisan günü, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cenazesine binlerce kişi katıldı.

Polis 15 kişiyi tutukladı. Bu kişilerin aralarında iki erkek öğrencinin bulunduğu da belirtilirken, okul müdürü gözaltında.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
islam işte neresinden baksan cehalet
aynen katılıyorum...huzur İslam'daymis..İnsan öldürmek kafa kesmek iftira atmaktan başka inancıniz yok müslümanlar..
İslam değil. senin gibi gericiler cahil.kurani kerim bu yobaz gerici topluluğa adam olsunlar ilim irfan öğrensinler diye indirildi ama nafile.kurani en iyi anlayan ve ilham alan ne yazikki gelişmiş toplumlar oldu.
@ufuk_peltek_1981 KURANI KERİMİ OKUDUNMU HİÇ? EĞER OKUMADIYSAN ASIL CAHİL SENSİN
gerizekalı asıl senin gibiler cahil islamda nerde yazıyor 8nsanlarin bu şekilde öldürülmesi soru U sen hiç kuran okudunmu git beynine format at biraz
@ufuk_peltek_1981 Senin Müslüman olduğunu sanmıyorum. Müslüman olsaydın cehalete karşı en büyük mücadeleyi İslamın verdiğini bilirdin.
Bu İslamın sıkıntısı değil insanlarının her fırsata İslamı hedefe koymayın wesellam
Bizim şeriat isteyen kadınlar var ya okusun oralardaki kadınlara yapılan zulümleri sıfır kişilik haklarını
@ufuk_peltek_1981 Cenk Karanlık adlı bir sapık ve sahtekarın nereden bulduğu belli olmayan haberine inanıp Koskoca İslam Alemini suçlayacak kadar Nohut Beyinli Olamazsn değimi ? Yanılıyor muyum?
asıl cahil ve ve cehalet senin gibi kuş beyinlilerdir.Ne alaka şimdi islam ile bu olayi bir tutuyorsun..Sende bir islam ülkesinde yaşıyorsun ama gördüğüm kadari ile kafirin önde gidenisin..Sen yapsan böyle birşeyi bizlere iste işte islam mi diyecekler..cahil ayu
@bugici1 gerizekalı laik okul müdürü yapsa laiklik işte mi diyeceksin
AŞAĞILIK HERİFLER.TACİZ EDİP ÖLDÜRÜRLER BU KAÇTIR OLUYOR .İSLAMIN EN BÜYÜK DÜŞMANI BU KOKUŞMUŞ TİP MÜSLÜMANLAR
dinimizde zorbalıl yok iyili Cumhıriyet ile yönetilip gerçek İSlamı yaşıyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler