Bar sahibi duvara asılı olan 3.000 dolarlık banknotla çalışanların maaşını ödedi

Tüm dünya koronavirüs karantinası altındayken temel ihtiyaçlar dahilinde olmayan kafeler ve barlar da uzun süredir kapalı ve bir çoğu çalışanların sayısını azaltma yoluna gidiyor.

Bar sahibi duvara asılı olan 3.000 dolarlık banknotla çalışanların maaşını ödedi

ABD'nin Georgia eyaletinde bar sahibi olan Jennier Knox, karantina nedeniyle barını kapatmak zorunda olan işletmecilerden sadece biri. İşletme sahibi, çalışanlarını zor durumda bırakmamak adına elinde yeterli miktarda para olmamasına rağmen maaşları ödemeye karar veriyor. Bu zorlu zamanlarda çalışanlarına maaş vermek içinse aklına ilginç bir fikir geliyor.

PRI_149015630

Barın dekorasyonu nedeniyle duvarların boydan boya banknotlarla kaplı olduğunu ve karantina nedeniyle çok boş vakti olduğunu fark eden Jennifer işe koyuldu. Duvara yapıştırılmış tüm banknotlar 3.000 dolar değerindeydi. Jeniffer’ın çabasını duyan müdavimler de destek olmaya karar verip nakit bağışladılar ve böylece dört barmenle, iki müzisyenin maaşı ödenebildi.

PRI_149018561

Jennifer, barının duvarlarına 15 yıldır banknotlar yapıştırıyor. Salgınla birlikte kapanan dükkanlardan biri de onun barı oldu. Hiçbir şey yapmadan beklemesinin mümkün olmadığını söyleyen Jennifer, hizmet sektörünün pandemi nedeniyle can çekiştiğini belirtti. Jennifer ayrıca hizmet sektörüne yönelik bir bağış kampanyası başlattı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler